Pühapäev, 24. september 2023
Tänavu jaanuarist oktoobrini on üle maailma klientidele tarnitud 4,84 miljonit sõiduautot Volkswagen. Viimased kuud on olnud Volkswageni jaoks keerulised. Lisaks kerkinud NOx ja CO2 näitudega manipuleerimise skandaalile on olukord pingeline ka maailmaturul. Volkswagen püüab iga hinna eest oma mainet taastada ja turule jääda.

Volkswageni kontserni tervikuna tabas oktoobrikuus valus, 3,5-protsendiline langus. Vähenes nii VW, Škoda kui Seati müük, samal ajal Audi ja Porsche suutsid müüginumbreid hoopis kasvatada. Kõige valusamalt tabas langus kontserni nimibrändi, Volkswagenit. Müük kukkus 5,3%. Oma osa selles on kindlasti diiselautode müügi ajutisel peatamisel.

„Volkswageni sõiduautomarki ootavad ees keerulised ajad. Seisame silmitsi mitte üksnes diisli- ja CO2-probleemidega, vaid ka pingelise olukorraga maailma turgudel,“ selgitas juhatuses Volkswageni sõiduautode müügi, turunduse ja müügijärgse teeninduse eest vastutav Jürgen Stackmann. „Arengud Brasiilias ja Venemaal tekitavad jätkuvalt muret, aga Hiina turul suutsime oktoobris taas kasvu näidata. Lääne-Euroopas mõjutas numbreid ajutine müügi peatamine, samas Kesk- ja Ida-Euroopa turgudel on näha märkimisväärset kasvu.”

volkswagen_golf_sportsvan_concept_3Kliendid siiski usaldavad

Hiinas, oma suurimal turul, kasvatas Volkswagen oktoobris tarnete arvu 1,8 protsendi võrra ja peatas seega langustrendi. Kogu Aasia ja Vaikse ookeani piirkonnas tarnis mark jaanuarist oktoobrini 2,32 miljonit sõiduautot.

Lääne-Euroopas mõjutas müüki diisliprobleemiga seotud sõidukite müügi ajutine peatamine. Oktoobris tarnis Volkswagen Lääne-Euroopas 1,3 protsenti vähem sõiduautosid kui mullu samal kuul. Siiski suutis mark näidata väikest kasvu Saksamaal, Hispaanias ja Itaalias.

Mõnel Kesk- ja Ida-Euroopa turul oli kasv märkimisväärne. Samal ajal kui langus jätkus Venemaal (-25,7 protsenti), suurenes oluliselt tarnete arv Tšehhi Vabariigis ja Poolas.

Põhja-Ameerika piirkonnas tarnis Volkswageni sõiduautomark oktoobris 3,5 protsenti enam sõidukeid. Taas täheldati mõningast, 0,2-protsendilist kasvu Ameerika Ühendriikides. Teisalt annavad Brasiilias valitseva keerulise olukorra mõjud jätkuvalt tunda Lõuna-Ameerika piirkonnas, kus jaanuarist oktoobrini anti klientidele kätte vaid 291 300 sõidukit. Langust Brasiilias peegeldas ka kogu Lõuna-Ameerika piirkonna tarnete arv (-27,2 protsenti).

volkswagen_passat_bluemotion_cn-spec_6Meeskond pingutab sajaga

Kujunenud olukorda kommenteeris Stackmann järgmiselt: „Kogu firma töötab selle nimel, et taastada klientide usaldus meie margi ja meie toodete suhtes. Me hoolitseme iga üksiku kliendi eest, keda need küsimused puudutavad.“ Järgmisel aastal algava parendustegevuse kohta ütles Stackmann, et Volkswageni ees seisab tohutult keeruline ülesanne, mis osaliselt langeb ka müügiesinduste õlgadele.

„Volkswageni müügiesindustes üle kogu maailma on ametis fantastilised meeskonnad, kes teevad iga päev väljapaistvat tööd. Koos soovime oma kliente selles olukorras kõigiti toetada ja veenda neid, et Volkswagenit valides on nad teinud õige otsuse,“ ütles Stackmann. Ta lisas, et vajalikke tehnilisi meetmeid ja parendustegevuste ajakava räägitakse praegu läbi vastavate ametiasutustega ning need avalikustatakse niipea kui võimalik.

Stackmann võtab teema kokku: „Ehkki me peame klientidelt kannatlikkust paluma, töötame nende lojaalsuse ja rahulolu nimel täie hooga. Nende heaolu on meie esimene prioriteet.“

[dropcap]ACCELERISTA KOMM[/dropcap] Jättes kõrvale arusaamatud manipulatsioonid heitmetega, on VW sõiduautod siiski hämmastavalt kvaliteetsed ja hea sõiduvõimekusega. Tõsi, grupp on endale Škodat arendades tugevalt jalga tulistanud, sest hinna-kvaliteedi suhtelt teeb tšehhide rahvuslik uhkus sakslaste rahvakärule ärtust ära.

Samas näitavad numbrid kokkuvõttes ikkagi pisikest kasvu, mis tähendab, et Volkswageni sõiduautodel on oma väljakujunenud fännkond, kas ei loe, ei näe, ei usu või ei hooli meediakärast. Ja mis see inimene muud tegema peakski – kuni tema isikliku rahakoti kallale ei minda üksnes sellepärast, et lemmikauto tootja on “nokside” ja vingugaasi näitudega vallatlenud, seni ta sõidab. Ja on tõenäoliselt paksult rahul.

Allikas: Moller Baltic Import SE

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.