Turvaliste autode esikümnetes on Volvole tavaliselt reserveeritud 3 kohta (millest üks on esimene või äärmisel juhul teine koht) ja ülejäänud jagatakse siis teiste autode vahel. Sellest on aga Volvole väheks jäänud ja nad on otsustanud latti natuke kergitada. Selleks töötati välja Excellence Child Seat Concept.

Volvo disainimeeskond on täiesti muutnud arusaama, kuidas lapsed peaksid tulevikus autos turvaliselt sõitma. Excellence Child Seat Concept, mis inglise keelt mittevaldavale inimesele võiks kõlada umbes nagu Excellence’i Lapseistme Kontseptsioon, on huvitav juba selle poolest, et lapseiste on paigutatud juhiistme kõrvale, teise esiistme asemele.

“Me küsisime endalt sissejuhatuseks, kas me saaksime kuidagi lapseistmega seotu teha vanemate jaoks lihtsamaks ja lastele turvalisemaks. Keskendusime kolmele põhiaspektile – lapse tooli ja toolist välja saamine, turvaline selg sõidusuunas istumine, mis võimaldab hoida lapsel silmsidet juhi või tagaistmel reisijaga, ja muidugi piisavalt panipaiku kõikide lapsele vajalike esemete jaoks nagu mähkmed, pudelid, salvrätikud ja nii edasi,” ütles Tisha Johnson, Volvo Cars Concept and Monitoring Centre’i (Kontseptsiooni ja Monitooringukeskuse) sisedisaini osakonna juht.

Tisha Johnsoni sõnul pärineb idee vestlusest Volvo omaniku Li Shufu’ga, kui ta mõtiskles, kuidas esiistme eemaldamisest saadud ruumi veel kasutada saaks. Volvo disainimeeskond võttis väljakutse vastu ja selle protsessi käigus defineeriti täiesti ümber, kuidas väikelapsed võiksid autoga sõita.

Selle tulemusena sündis lapseiste, mis võimaldab vanemal keerata tooli lapse istuma sättimise ajaks näoga enda poole ja siis tagasi seljaga sõidusuunas positsiooni. Lisaks on istme kõrval olemas panipaigad väikestele esemetele ja istme all mähkmetele, tekile või muudele suurematele esemetele ja lisaks piisavalt ruumi näiteks kotile istme ees.

Excellence Child Seat Concept, mis võimaldab väikeste laste jaoks istet ka magamisasendisse lasta, põhineb Volvo väga selgel seisukohal, et lapsed peaksid oma kaela nõrkuse ja pea suhtelise suuruse tõttu sõitma selg sõidusuunas nii kaua kui võimalik, aga vähemalt kolmanda või neljanda eluaastani.

“Meie jaoks on turvalisus, mugavus ja emotsionaalne faktor kõige tähtsam. Võimalus hoida tagaistmel istudes lapsega pilkkontakti või hoida pudelit soojana XC90 Excellence’i soojendusega topsihoidjates on lapsega reisimise kergendamisel suur asi. Selline istmete positsioon muutub isesõitvate autode poole liikudes üha tähtsamaks,” lisas Tisha Johnson.

Excellence Child Seat Concept on ehe näide sellest, kuidas Volvo disainimeeskond lisab Rootsi autotootja loomingusse luksust. “Meie uurimuste tulemused näitavad otsest seost luksuse ja emotsionaalse heaolu vahel. Seega oleme astunud järgmise sammu selles, kuidas auto interjööri saab sobitada meie klientide vajadustega. Me oleme laste turvalisust alati tähtsaks pidanud, kuid see viib asjad järgmisele tasandile,” võttis Tisha Johnson kokku.

[dropcap]![/dropcap]Volvo tutvustas maailma esimest seljaga sõidusuunas lapseistme prototüüpi juba PV544-s aastal 1965.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM[/dropcap]Meile meeldib! Integreeritud pudelisoojendaja ja sellise tooli eest poleks endalgi kahju ühest esiistmest loobuda. Ja muidugi turvalisusest pole Volvo puhul mõtet eraldi veelkord rääkidagi, sest, nagu mainitud, on neil kohad turvaliste autode esikümnetes juba ammu reserveeritud.

 Allikas ja meedia: Volvo

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.