Laupäev, 20. aprill 2024
Uue põlvkonna intelligentne robot Ozobot Evo jõudis Eestis müügile. Nutikas lelu on abiks robotjuhtimise õppimisel. Uus Ozobot onvarasemast sotsiaalsem, võimaldades roboteid koos sõpradega juhtida ning omavahel turvalises keskkonnas suhelda.

Ozoboti tootja Evollve Inc. on varem tuntust kogunud oma eelmise põlvkonna robotiga Ozobot Bit, mida kasutavad paljud robootikaringid ja koolid ka Eestis, kus on see robot kõrgelt hinnatud nii laste kui õpetajate seas.

Äsja Eestisse müügile jõudnud uue põlvkonna Evo viib aga robotiga suhtlemise uuele tasemele, lubades õppijatel ja mängijatel alates kaheksandast eluaastast suhelda üksteisega ja ka robotiga, koostööd teha ning oma oskusi teistega jagada.

Eesti koolides on Ozobot kasutusele võetud alles sel aastal, aga lühikese ajaga on see saanud nii laste kui õpetajate seas populaarseks. Uute suhtlus-ja koostöövõimalustega Ozobot Evo mudel pakub robootikahuvlistele senisest rohkem võimalusi uusi asju katsetada.

Põhjalikud uuendused ja võimalus Evo just oma käe järgi ära seadistada pakuvad täiesti uut taset STEAM-is – nii kutsutakse viiest erialast koosnevat õppesuunda, kuhu kuuluvad Science – teadus, Technology – tehnoloogia, Engineering – inseneeria, Arts – kunstid ja Mathematics – matemaatika. Just neid viit distsipliini on vaja tulevikuinseneril hästi osata, et robotite ja masinatega tegutseda.

Evo sobib hästi nii koju kui kooli, pakkudes meelelahutust ja kasulikke oskusi tehnoloogiaga toimetulekuks. Koolis võib Evo abiga õpilastele edukalt selgeks teha programmeerimise põhialused, harjutada praktilist matemaatikat ning miks mitte tegeleda ka kunstiga.

Uue põlvkonna Evo tähtsaimaks värskenduseks on võimalus ühendada oma seade teiste omasugustega, tegutseda sünkroniseeritult ja juhtida roboteid koos sõpradega. Juhtida saab Evo leed-tulesid, helisid ja liikumist otse üle mobiilse seadme või kasutades markeritega ise joonistatud värvikoodidega valmisprogrammeeritud käskusid, mida Evo iseseisvalt täidab.

Ozobot Evo kirjeldus ja omadused

OzoChat for Evo-2-Evo ehk robotitevaheline sõnumivahetus (suhtluskeskkond kuni 13-aastastele)
Läheduseandur infrapunasensoriga
Bluetooth-ühendus (leviulatus kuni 10 meetrit)
Raadio teel liigutuste, heli ja leedtulede juhtimine
Värvide ja joone äratundmine
Iseseisev tegutsemine etteantud käskluste (programmi) järgi
Vajaliku sisu ja omaduste allalaadimine
60+ minutit mänguaega ühe laadimisega

Uue roboti Ozobot Evo suhtluskeskkond töötab inimese ja masina, inimese ja inimese ning masina ja masina vahel.

Robot võimaldab harjutada programmeerimist läbi mängu: Evo oskuste hulka kuulub näiteks sõitmine mööda joonistatud või prinditud markerjoond ning värvitriipudest koosneva “progemiskeele” järgimine.

Programmeerimiseks on olemas lihtne keskkond OzoBlockly, mis pakub viit erineva raskustasemega režiimi, kus koolieelikud saavad kasutada näiteks visuaalseid ikoone käskude koostamiseks, edasijõudnud kodeerijatel on juba põhjalikumad vahendid algoritmide kirjutamiseks.

Ozobot Evo ühildub nii iOS-i kui Androidiga seadmetega ja on saadaval kahes värvitoonis. Rekato e-poes maksab lelu 159,99 eurot. Komplektis on robot Ozobot Evo, OzoSkin (vahetatav kest), mängimisalus, kott, USB kaabel ja neli spetsiaalset Ozocode värvilist markerit.

Allikas ja meedia: tootja ja maaletooja

Sinu lapse nutikas sõber, Edison Leiutajatemaalt

KOMMENTEERI SIIN