Teisipäev, 16. juuli 2024
Accelerista hea meediapartner, veebiajakiri Arvutimaailm teeb ülevaate selle nädala kuumematest uudistest vidinamaailmas, millega kursis võiks olla. Lugude pealkirjad juhatavad lingiga otse artiklini. Mõnusat lugemist!
Veel kingisoovitusi: need on 2016. aasta kõige ägedamad tehnikakingid

Viimased päevad kingijahtimist välistavad küll suure osa kõige eksootilisematest Hiina imedest, mis ka Omniva otselennukiga jõuluks enam kohale ei jõua, aga ideid saab ehk ikka, mida tehnikamaailmast kingituseks tasuks teha. Kasvõi järgmisel aastal. Seekord annab oma soovitused Tele2.

Kaardimoorid robotiseeruvad: tehisintellekt hakkab igaühe tulevikku ennustama

Kui kaua elad, milliseid haigusi põed ja kes võiks olla su tulevane kaasa? Nende küsimuste pärast ei pea enam posija juurde minema. Tehisintellekt uurib sinu kohta käivat infot erinevatest suurtest andmebaasidest ja ütleb ise, mis tulevik toob. Kõlab usutavamalt kui kaardid.

Honor Magic – uus trend nutitelefonidel, kumera äärega?

Hiljuti kurtis üks tehnoloogiaajakirjanik, et hiinlased muudkui kopeerivad ja ei mõtle ise midagi välja. Tegelikult on juba kätte jõudnud see aeg, kus suurimad uuendused hakkavadki tasapisi Hiina poolt tulema. Üheks näiteks on see Huawei odavbrändi Honor uus telefon Magic, mis avab võib-olla ülikumerate servadega telefonide moehooaja.

Aasta Äritelefon 2016 on toimetuse valikul…

Arvutimaailm on igal aastal alates 2009. aastast enne jõule kogunenud pika laua taha, maitsnud jõulupraadi ja vaielnud, milline telefon võiks olla aasta kõige parem ärikasutaja telefon. Nii läks seegi kord ja žürii leidis oma lemmiku.

Minecrafti eri! võistluse Baltikumi üldvõit tuli Eestisse

Hea, kui lisaks soodesse raudteede ja maanteede planeerimisele ka midagi mujal maailmas valmis tehakse. Minecrafti maailmas said noorte abiga valmis Baltimaade vaatamisväärsused.

Aasta Telefon 2016 – tehnoloogiaajakirjanikud valisid selleks…

Autoajakirjanike eeskujul hakkasid tehnoloogiaajakirjanikud eelmisest aastast valima Aasta Telefoni. Aasta parimaks telefoniks sai „musta hobusena“ Sony Xperia XZ, mille üle vaieldi ikka päris pikalt. Lõpuks siiski sai see telefon enamuse hääled.

Kuus soovitust, mida silmas pidada robottolmuimeja soetamisel

Selleks, et robottolmuimeja ei hakkaks nurka lasknud koera produkti ühtlaselt mööda maja laiali määrima, polegi mingit head nõuannet. Kuid koerakarvade kogumisega peab hea masin ikka hakkama saama. Millist robotkoristajat mis oludesse valida, seda soovitab spetsialist.

VIDEO: Gatebox – üksindust võimendav robotkaaslane

Jõulud on osade inimeste jaoks ka üksinduse aeg. Ehkki sel korral veel robotkaaslane Azuma Hikari siiakanti üksildasi lohutama ei jõua, on tulevik selge – aina suurem eraldatus ja sõprade hulga vähenemine, kuigi elatakse suurlinnades toob kaasa tohutu üksinduse ja mis oleks selle peletamiseks lihtsam (või moodsam), kui tehisintellektist virtuaalne elukaaslane. Jaapanlastel on nüüd selline toode olemas.

Vaata rohkem ajakirja Arvutimaailm veebilehelt!

arvutimaailm

Allikas: Arvutimaailm, pilt: Pixabay

KOMMENTEERI SIIN