Laupäev, 13. aprill 2024
Taaskord on Porsche Design ja IT-aksessuaaride ja monitoride tootja AGON by AOC löönud käed, et luua uus mängurimonitor, mis oleks hiilgav nii esteetiliselt kui tehniliselt.

Tulemiks on Porsche Design | AOC AGON PRO PD49 nõgus mängumonitor, mis on juba võitnud kõrgelt hinnatud disainiauhinnad “iF Design Award 2023” ja “Red Dot Award: Product Design 2023”.

Monitori baasiks on tehnoloogia viimane sõna, 32:9 kuvasuhtega 49-tolline (124,46 cm) QD-OLED paneel. PD49 toob endaga kõrgtasemel võistlemiseks vajaliku jõudluse, pakkudes 240 Hz värskendussagedust ja 0,03 ms GtG reageerimisaega.

AOC/Porsche Design monitor PD49

Õhukese ekraaniga ja visuaalselt hiilgav

PD49 mudelil on nõgus, eriti õhuke QD-OLED paneel, mis laiub üle võimsa 49-tollise ala, kusjuures monitor ise on vaid umbes 5 mm paksune. Selle 1800R kurvatuur täidab kasutaja kogu vaatevälja. Monitor uhkustab hingematva Double QHD resolutsiooniga (5120×1440 pikslit), pakkudes hämmastavat visuaalset kogemust.

Monitori maksimumheledus on 1000 nitti ja sel on ka VESA DisplayHDR True Black 400 sertifikaat. Tänu 10-bitisele värvisügavusele pakub monitor säravaid sügavalt satureeritud visuaale 1,07 miljardi värviga, kattes sellega 99% DCI-P3 värvivalikust.

Erakordse HDR reprodutseerimisega muutub PD49 aknaks kaasahaaravatesse ja visuaalselt rabavatesse loopõhistesse üksikmängija mängudesse. Monitor on valmis ka tõsiseks e-spordiks – sel on 240 Hz värskendussagedus ja 0,03 ms Gray-to-Gray (GtG) reageerimisaeg, mis muudavad pildi selgemaks ja viivitused mängupildis muutuvad osaks minevikust. Tänu Adaptive-Sync kaasamisele ja kohanduva värskendussageduse toetamisele jookseb iga mängujada ilma pildi rebenemisteta ja kaasahaarava sujuvusega.

PD49 disain peegeldab Porsche sportautode detaile: sellel on alumiiniumist valatud lihvitud jalg, mis meenutab rooli ja veljekodaraid. Monitori tagakülg on inspireeritud Porsche 911 radiaatorivõrest. Kõik detailid alates On-Screen Display disainist kuni enesekindla logoni, mida kasutajale kuvatakse monitori sisse lülitades, toonitavad elegantsi. Dünaamilised ja seadistatavad RGB Light FX elemendid kaunistavad nii tagumisi kui eesmisi logosid, uhkustades igal sisselülitamisel monitorile omase stiiliga.

AOC/Porsche Design monitor PD49

Alati ühenduses

Lisaks visuaalsele kõrgtasemele pakub PD49 ka erinevaid ühenduvusvalikuid. Sel on HDMI 2.1 ja DP 1.4 tugi, mille abil kaasaegseimad seadmed end kohe kodus tunnevad. Monitoril on ka USB pesa, neli USB 3.2 porti ja RJ-45 sisend, mis kõik loovad sujuva ühenduvuse.

Mängijatele on eriliseks toeks 90 W toitega USB-C port, mis aitab ühendatud seadmed laetuna hoida. Sisse ehitatud KVM lüliti laseb kasutajatel üheaegselt ühendada kaks arvutit, andes rööprähklemise meistritele võimaluse Double QHD ekraani osadeks jaotada.

Monitoril on sisseehitatud kaadrite lugeja (Frame Counter), seadistatav sihtimisabi (Dial Point) ja optimeeritud madal sisendiviivitus, mis annavad mängijatele eelise oma vastaste ees ning rikastavad nende mängukogemust. Visuaalelamust täiendavad kaka integreeritud 8 W stereokõlarit.

Monitori soovituslik jaehind on 2190€, seda leiab Porsche Design poodidest, valitud veebi- ja elektroonikapoodidest ning aadressil porsche-design.com.

Fotod: AGON by AOC, Porsche Design

KOMMENTEERI SIIN