Reede, 21. juuni 2024
Superministeerium saab esimesena Eestis uhkeldada moodsate hübriidtelefonidega: ühishoonesse kolinud ministeeriumite töötajad kasutavad edaspidi seadmeid, mis toimivad nii laua-, mobiil- kui ka internetitelefonina.

Esimestena võtsid hübriidtelefoni lahenduse kasutusele 700 sotsiaal-, justiits- ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi töötajat, aasta lõpuks jõuab uus tehnoloogia ligikaudu 2000 riigiteenistujani.

Töö- ja erakõnede eristamiseks jäävad esialgu n-ö ametlikud lauanumbrid alles, aga kuna kogu uus lahendus baseerub mobiili- ja VoIP tehnoloogial, siis pole kontorisse lauatelefone ja tülikaid juhtmeid enam vaja ja riik hoiab sellega ka hulga raha kokku.

Hübriidtelefonilahendust saab kasutada nii arvuti, tava- kui ka mobiiltelefoniga ja valida, kas kasutada helistamiseks mobiili- või lauanumbrit. Ka saabuvat kõnet on võimalik võtta vastu ükskõik, millisest seadmest ja valikuid on samuti kolm.

Kui töötaja helistab näiteks kõrvaklappe kasutades lauaarvutist või tavatelefonilt, siis saab oma kohalt lahkudes kõne katkemata ühe nupuvajutusega suunata mobiilile või vastupidi.

MOODSA TÖÖKESKKONNAGA SUPERMINISTEERIUM

Tele2 juhi Argo Virkebau sõnul pole tänapäevase töömudeliga organisatsioonides paljudel enam oma kindlat töölauda ning töötaja peab saama oma laua- ehk töötelefoninumbri kõikjale kaasa võtta.

“Ministeeriumi numbrile helistaja jaoks on mugav võimalus, et kui otsitav töötaja pole parasjagu kontoris, saab temaga ikkagi ühendust võtta või määrata järgmise inimese, kellele vastamata kõne edasi suunatakse,” selgitas Virkebau.

Puhkeaja eristamiseks on võimalik töönumber õhtuks ja nädalavahetuseks vaigistada. Kui saabuvat kõnet pole võimalik vastu võtta, saabub selle kohta töötajale hiljem teavitus.

Lahendus toimib ka ettevõttesisese sõnumirakendusena ehk chat’ina, lisaks ühildub see Outlooki kalendriga ning näitab automaatselt kolleegidele, kui inimene on koosolekul või hõivatud ja ei saa suhelda.

Hübriidtelefon on tavalisest internetitelefonist töökindlam, sest tehniliselt ei liigu kõne üle wifi või mobiilse interneti, vaid kasutatakse tavalist mobiilsidet, mis tagab kõne toimimise ka teiste võrkude puudumisel.

„Superministeerium on esimene, mis võtab kasutusele hübriidtelefoni, aga oktoobrist hakatakse seda pakkuma ka teistele Eesti organisatsioonidele,” lisas Virkebau.

Allikas: Tele2. Kaanepilt: Ylle Rajasaar

KOMMENTEERI SIIN