Teisipäev, 16. juuli 2024
Formula Drift on maailma driftivõistluste tipp, kus võistleb spordiala absoluutne koorekiht. Sel aastal pani tiitli kotti norrakas Fredric Aasbø, kellele see on teine FD meistritiitel.

Vaata altpoolt, kuidas näeb välja vaat et täiuslik drift – suure libisemisnurgaga, seinu pea puudutades, apekseid riivates ja täiuslikult sujuvate suunavahetustega. See sõit oli kvalifikatsiooni parim.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Fredric Aasbø (@fredricaasbo)

Aasbø töövahendiks on Papadakis Racingu poolt ehitatud viienda põlvkonna Toyota Supra, mille kapoti alla on vastupidiselt paljudele teistele driftijatele jäetud BMW päritolu B58, mitte asendatud see A80 Supra 2JZ-GE-ga. Miks selline otsus, saab vaadata siit videost, kus Stephan Papadakis mootori laiali lammutab ja iga sammu detailselt lahti jutustab. Mootorifanaatikutele on see video puhas kuld.

Aasbø sõnutsi on konkurents iga aastaga üha kõvem ning võit ei tulnud nii lepase reega kui tema esimene, 2015. saadud tiitel. Loomulikult “süüdistas” ta oma edus ennekõike oma meeskonda ja pere, kes tema hullust kannatada suudavad.

Lõpetuseks vaatame korra aastasse 2017, kui Fredrik Aasbø siinkirjutajale Saamimaal paar tiiru tegi:

Meedia: Formula Drift, Fredric Aasbø, Toyota

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN