Kolmapäev, 24. juuli 2024
Hyundai tõmbas katte oma uuelt Rally1 võistlusautolt, mis saabuval hübriidajastul võistlema asub. Uute Rally1 regulatsioonide järgi ehitatud ralliauto on esimene, mis avalikkuse ette jõudnud.

Lisaks Ott Tänakule asuvad autosid piloteerima Thierry Neuville, kolmandat autot hakkavad jagama Oliver Solberg ja Dani Sordo. Uuel, viiekümnendal WRC hooajal saab olema 13 kiiruskatset.

Hyundai i20 N Rally1 2022

Kõigi meeskondade Rally1 regulatsioonidele vastavad võistlusautod on ehitatud nullist ning Hyundai asus toimetama viimasena, kui Toyota Gazoo Racingul ja M-Sport Fordil oli juba väike edumaa.

Suurimaks muudatuseks on olemasolevatele 1,6-liitristele turbomootoritele lisatud 100 kW elektriajam, mille lisatud vurtsu juhid piiratult kasutada saavad. Kasutamiseks tarvilik energia salvestatakse regeneratiivse pidurdamisega.

Hyundai i20 N Rally1 2022

Autod on ehitatud uuele ja turvalisemale terasest ruumraamile. Mass on eelkäijatega võrreldes kasvanud umbes 70 kg, aerodünaamilist surujõudu on vähendatud umbes 15% (muuhulgas keelati tagadifuusorid), amordikäik on lühem ning eelmise põlve keskdiferentsiaale ei kasutata.

Hyundai esindajad on positiivselt meelestatud ning veendunud, et neil on valminud tiitli napsamiseks paslik ralliauto. Novembris toimunud katsetused möödusid suuremate tehniliste probleemideta, kuid toimunud õnnetus vigastas Neuville’i kaardilugejat Martijn Wydaeghet, kes Monte Carlo etapiks taastub.

Viimased katsetused viiakse läbi sel nädalal Prantsusmaal, Toyota ja Ford avalikustavad oma võistlusautod 15. jaanuaril.

Hyundai i20 N Rally1 2022

Fotod: Hyundai

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN