Neljapäev, 25. juuli 2024
Nädalavahetusel toimus Itaalias Imola ringrajal käesoleva vormelihooaja neljas etapp Emilia Romagna GP 2022. Ees seisab veel tervelt kaheksateist etappi.

4,909-kilomeetrisel Imola rajal läbiti pühapäeval 63 ringi ning esimestena ületasid finišijoone Red Bulli sõitjad Max Verstappen ja Sergio Perez, kolmanda koha sai McLareni piloot Lando Norris. Hooaja punktiliider Charles Leclerc jäi kuuendaks.

Arvestades F1 prestiiži ja populaarsust on sõitjate röögatud töötasud arusaadavad – kui palju teenivad siis vormelipiloodid keskmiselt ühe läbitud ringi kohta? Võtame aluseks sellesama Imola GP.

Esikoha osas pole üllatust – kõrgeimapalgaline F1 piloot on Imolas kolmeteistkümnenda koha saanud ning üldtabelis seitsmendat kohta hoidev Lewis Hamilton, kelle aastapalk on 36 miljonit eurot. See tähendab, et ühe võidusõidu kohta teenib ta 1,636 miljonit eurot, iga Imola ringi eest aga 25 974€! Kontekstiks – ring vältab umbes 1:20 ja selle aja jooksul teenib Hamilton peaaegu Soome keskmise aastase netopalga.

Teisel kohal on eelmise aasta maailmameister Max Verstappen, kelle aastapalk 22,5 miljonit eurot tähendab ühe võidusõidu eest 1,022 miljonit, ühe Imola ringi eest aga 16 234€.

Kolmandat ja neljandat kohta jagavad Fernando Alonso ja Lando Norris, kelle 18-miljoni eurone aastapalk tähendab GP kohta 818 tuhat eurot ja ühe ringi kohta 12 987€.

Ülejäänud tabeli leiab altpoolt:

F1 pilootide palgad
Tabeli koostas https://www.click4reg.co.uk/

Foto: F1

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN