Kolmapäev, 12. juuni 2024
Eelmisel aastal esimese eestlasena Le Mans’ 24 tunni sõidul osalenud Martin Rump stardib maailma kuulsaimal kereautode võistlusel ka tänavu. Sel aastal tähistatakse Le Mans’ 24 tunni sõidu juubelit – maailma kuulsaim kestvussõit saab 100-aastaseks.

Martin Rump tuleb 10. juunil algava Le Mans’ 24 tunni sõidu starti Proton Competition tiimi värvides. Tema tiimikaaslased Porsche 911 RSR-19 roolis on Hollywoodi näitleja Michael Fassbender ja neljakordne Le Mans’ 24 tunni sõidu võitja Richard Lietz, kellega sõidetakse ühes tiimis tänavu ka Euroopa Le Mans’ võistlussarjas. Kokku osaleb tänavusel Le Mans’ 24 tunni sõidul 62 tiimi, neist GTE klassis 21. Eelmisel aastal sai Rump oma võistlusklassis 11. koha. Kokku sõitis ta toona 7 tundi ja 45 minutit, mille jooksul läbis 114 ringi ehk ca 1500 kilomeetrit.

Kuna tänavu on kuulsaima kestvussõidu 100. aastapäev, on juuni teisel nädalavahetusel oodata raja äärde enam kui 300 000 inimest. Samuti pälvib Rump selle aasta sõidul rohkelt tähelepanu, kuna tiimikaaslasest Michael Fassbenderist filmitakse eelmistel hooaegadel rohkelt menu pälvinud saatesarja “Road to Le Mans”.

Proton Competition meeskond
Vasakult: Richard Lietz, Michael Fassbender ja Martin Rump

“Kahtlemata saab tegemist olema väga suure sündmusega ja sajas juubeliaasta lisab tänavusele sõidule veelgi kaalu. Eelmisel aastal esimese eestlasena Le Mans’il sõites sai esimene õhin ära kogetud, ent ootan tänavu veelgi suuremat elamust. Kuna oodatakse viimaste aastate suurimat publikuarvu, on see emotsioon kindlasti suuremgi. Meie võistkond saab tänavusel Le Mans’il rohkelt tähelepanu, ent annan endast kõik, et võistelda paremini kui eelmisel aastal,” sõnas Martin Rump tänavust sõitu oodates.

Martin Rump tõdes, et mõistagi on eelmise aasta kogemuse pealt tänavu juba oluliselt lihtsam raskele katsumusele vastu minna. “Ühest küljest tean ma nüüdseks seda rada oluliselt rohkem. Kuna suuremas osas on tegemist linnarajaga, siis seal on erilisi kohti ja üllatusmomente, mida tavarajal ei leidu. Nii eelmise aasta kogemus kui ka see, et olen Porsche roolis kogunud veelgi enam kilomeetreid, teevad mu tänavuseks aastaks kindlasti enesekindlamaks. Samuti kogemus, kuidas need 24 tundi mööduvad.”

Rumpi osalemist Le Mans’ 24 tunni sõidul toetab Porsche esindaja Eestis, Auto 100 AS. Auto 100 juhatuse liikme Jussi Pärnpuu sõnul tähistab Le Mans tänavu oma 100. aastapäeva, mis toob tuntud mootorispordi suursündmusele ka rohkelt tähelepanu kõikjal maailmas. “Seda enam on hea meel, et sellest võistlusest võtab osa ka meie oma võistleja, kes asetab ka Eesti veelgi tugevamalt ringrajaspordis rahvusvahelisele pildile,” ütles Pärnpuu.

Pärnpuu lisas, et Le Mans’iga on Porschel väga erilised suhted. “Porsche on olnud läbi aegade Le Mans’ kõige edukam ning ainus automark, mis on alates 1951. aastast osalenud kõikidel 24 tunni sõitudel. Selle aja jooksul on autobränd saavutatud 110 klassivõitu ja 19 üldesikohta,” lisas ta.

Ajalooline 100nda juubeli Le Mans’ 24 tunni sõit algab 10. juunil kell 16:00.

Fotod: Paola Depalmas

KOMMENTEERI SIIN