Teisipäev, 18. juuni 2024
VW AG Porschega eesotsas teatas kolmapäeval BBC vahendusel, et kaalub F1-s võistlemist, kui 2025 regulatsioonid soosivad “jätkusuutlikke kütuseid”.

Porsche Motorsporti asepresident Fritz Enzinger sõnas, et huvi osalemise vastu on suur, kui elektriajamid, taastuvad kütused või muud jätkusuutlikkust ja keskkonnasäästu propageerivad lahendused rolli mängivad.

“Porsche ja Volkswagen AG hoiavad kõigil maailma suuremate võidusõiduklasside regulatsioonidel pingsalt silma peal. Sinna nimistusse kuulub loomulikult ka F1, kus alates 2025 jõustuvad uued ajameid ja jõuülekandeid puudutavad sätted.”

Vormel-1 maailmameistrivõistlusi korraldav ja kõigi regulatsioonide eest vastutav Rahvusvaheline Autoliit ehk FIA andis eelmisel aastal meeskondade mootorite tarnijatele katsetamiseks esimese satsi 100% taastuvatest ainetest tehtud biokütust.

Selle eesmärgiks on kohustuslikus korras minna üle täielikult taastuvate kütuste kasutamisele, mille toel saaks F1 2030. aastaks täiesti süsinikuneutraalseks spordialaks.

Kõigile neile, kes seda lugedes mõtlevad: “See on ju autosport, miks heitmed üldse mingit rolli mängivad? Me tahame näha kiiret sõitu!” Eks ole asja mõte pikas perspektiivis ikka see, et vormelitel kasutatav tehnoloogia “tilguks” ka masstootmisautodele, nagu tavaks saanud.

Kui uute regulatsioonide toel loodavad hübriidajamid peavad vastu võistluste käigus, eralduvad terad sõkaldest ning kasulikumad lahendused ja põhimõtted jõuavad ka autotootjate joonestuslaudadele. Vast parimaks hiljutiseks näiteks on kineetilise energia taastesüsteem KERS, mida leiab nüüd ka odavama otsa hübriid- ja elektriautodelt.

Porsche pole ainuke tootja, kes kaalub spordialaga liitumist. F1 värske tegevjuht, endine Lamborghini pealik Stefano Domenicali sõnas: “Hetkel soovivad kõnealused tootjad veel, et neid salajas hoitaks. Aga läbirääkimised käivad mitme nimeka võtmefirmaga, kes mõistavad väga hästi, mis väärtusi nad F1 osalemisest saaksid.”

Foto: SeanBullDesign

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN