Reede, 14. juuni 2024
Eesti autoringrajasõitja Ruben Volt säras nädalavahetusel kereautode Euroopa meistrisarja kahel etapil Salzburgringil. Austrias sõidetud võidusõitudes oli Volt pühapäeva esimeses sõidus kolmas ja teises sõidus tõusis meeskonnakaaslase ees poodiumi kõrgeimale astmele.

Salzburgringil olid nädalavahetusel ilmaolud muutlikud, sõita sai nii vihmas kui kuival rajal. ALM Honda Racing oli Honda Civic Type-R TCR võistlusautod taas hästi ette valmistanud. Kui kvalifikatsioonis oli Ruben Volti tulemus üheksas, siis esimeses sõidus tegi ta väga hea stardi ja tõusis kolmandale kohale. Seda positsiooni hoidis ta kuni finišini.

Teises sõidus sai teiselt kohalt startinud Ruben Volt taas hea stardi ja võitles esimeses kurvis esimese positsiooni pärast. Esikohal sõitnud konkurent tegi vea ja sõitis kurvi sirgeks ning pidi reeglite kohaselt positsiooni tagasi andma, mida ta ka tegi. Peagi tõusis Volti järel teisele kohale teine ALM Honda Racing sõitja Levente Losonczy. Tiimisiseselt võidusõitu ei tulnud ja nii kindlustasid Volt ja Losonczy meeskonnale kaksikvõidu Euroopa meistrisarja kuuendal etapil. Meeskonna kolmas sõitja Ignacio Montenegro tuli üle lõpujoone neljandana.

Ruben Volt TCR Europe Salzburgringil, foto Mackinger Photography

Ruben Volt: “Esimeses sõidus oli mu karjääri parim start: puhas, otsisin raja ääres ruumi, et teistest mööda saada ja see õnnestus. Esimeses kurvis olin kolmas ja sealt edasi hoidsin seda kohta. Teadsin, et seniste tulemuste ja reeglite kohase 40 lisakiloga ei ole mul kindlasti seda kiirust.”

“Teises sõidus oli eesmärk kohe alguses liidrikohale asuda, sest sellel rajal on väga raske mööda sõita. Esimesse kurvi läksin pisut eespool ja kui konkurent kurvi sirgeks lõikas ja liidriks asus, oli selge, et saan selle koha tagasi. Ta andiski koha tagasi, sain esimeseks. Meie peamine eesmärk oli kaksikvõit, tiimikaaslane Levente sai Zolderis oma esimese võidu nii, et mina olin teine ja hoidsin teisi tagasi ja täna oli siis vastupidi. 40-kilose lisaraskusega oli see rajal ikka korralik katsumus ja seda enam saab nädalavahetusega rahul olla.”

Pärast kuut sõidetud etappi tõusis Ruben Volt üldarvestuses neljandale kohale, punkte on tal 164. Liider on Aurelien Comte (206 p), meeskondlikus arvestuses tõusis Eesti meeskond ALM Honda Racing Euroopa meistrisarja liidrikohale.

Fotod: Mackinger Photography

KOMMENTEERI SIIN