Reede, 14. juuni 2024
TCR Europe sarja kolmas ja neljas etapp sõideti Belgias, Zolderi ringrajal. ALM Honda Racing meeskond ja selle sõitjad olid nädalavahetusel heas hoos ja ilus punkt pandi neljanda etapi kaksikvõiduga.

Sõidus sai oma esimese võidu Ungari võidusõitja Levente Losonczy ja eestlane Ruben Volt tuli üle lõpujoone teisena. Laupäeval sõidetud kolmanda etapi lõpetas Volt kolmandal kohal.

Kvalifikatsioonis sai Honda Civic Type-R TCR roolis olnud Volt kolmanda koha. Esimeses sõidus ei õnnestunud start kõige paremini ja tuli üks koht ära anda. Sõidu käigus sai Volt selle koha tagasi ja lõpetas kolmandana. Teises sõidus startis Volt rajale kaheksandalt kohalt ja suutis erinevaid olukordi ära kasutades tõusta teisele kohale, kus tiimikaaslase Levente Losonczy järel sõidu lõpetas.

TCR Europe, Ollivision Photography

Ruben Volt: “Teises ja otsustavas kvalifikatsioonis ei saanud ühte sektorit paika. Kui see oleks õnnestunud, võinuks olla esimene või teine. Esimeses sõidus kustusid stardituled 5 sekundi asemel 3 sekundi pealt. Andsin ühe koha ära ja sain selle õnneks ka tagasi. Teises sõidus oli start ideaalne, rada oli hommikul küll märg, kuid hakkas õnneks ka mujalt kui sõidujoonest kuivama ja see oli mulle hea uudis. Kasutasin ära iga võimaluse, et tõusta ja kui turvaauto rajalt lahkus, siis sain liidrikohal olevalt tiimikaaslaselt info, millal ta sõitu alustab ja sain tõusta teisele kohale. Oleme head sõbrad ja see respekt kandub ka rajale, nii saime tagada meeskonnale kaksikvõidu, mis oli sellel hetkel kõige olulisem.”

Martin Laur, ALM Honda Racing meeskonna juht: “See oli meie meeskonnale ülimalt edukas nädalavahetus. Meil ei olnud kiirust, et võita kvalifikatsiooni, aga teadsime, et oleme sõitudes kiired. Laupäevane Rubeni kolmas ja pühapäevane teine koht, see on väga hea tagasitulek pärast ebaõnnestunud Vallelunga nädalavahetust ning pühapäeval 8. kohalt startides teiseks tõusta ja kindlustada tiimile 1-2 oli midagi, mida me ei osanud oodata. Selle tulemuse pealt on väga hea minna 2 nädala pärast Salzburgringile järgmistele TCR Europe sarja etappidele. Suured tänusõnad kogu tiimile, kes panustab väga palju sellesse projekti. See võit on nende raske töö tulemus.”

TCR Europe, Ollivision Photography

Pärast nelja sõidetud etappi TCR Europe sarjas on Ruben Volt viiendal kohal (94 p). Sarja liider on Aurelien Comte (146 p). TCR Europe sarja järgmine etapp sõidetakse 31.05.-02.06 Austrias, Salzburgringil.

Fotod: Ollivision Photography

KOMMENTEERI SIIN