Esmaspäev, 17. juuni 2024
Sporditulemuste ennustamine on hea viis kiirelt oma rahast lahti saada, kuid tuhandete kaotajate vahele peab mahtuma ka ootamatuid võitjaid. Nii juhtus näiteks tundmatu soomlasega, kes ennustas F1 Itaalia GP finišikolmikuks Gasly-Sainz-Stroll ning käis oma sõnade eest mängu tervelt 20 eurosenti.

Arvestades, et kvalifikatsioonis jäid Gasly-Sainz-Stroll vastavalt kümnendaks, kolmandaks ja kaheksandaks ning alistada tulnuks vankumatu Mercedes-AMG, hindas Soome hasartmängumonopol Veikkaus sellise finišikolmiku tõenäosuseks 1:166,990.

Võistluse ajal aga joondusid tähed ja planeedid – Hamilton sai korraliku trahvi, Bottas kaotas stardis kohti ning Leclerc’i õnnetus ajas järjestuse sassi. Gasly ajastas oma boksipeatuse ideaalselt ja hoidis saavutatud liidrikohast kümne küünega kinni, lõpetades Sainz’ist vaid 0,4 sekundit eespool.

Tegu on Pierre Gasly karjääri esimese võiduga ning tema meeskonna Scuderia AlphaTauri teise võiduga. Lisaks oli tegu ka viimase kümnendi kõige napima finišiga!

Mis sai aga Tamperest pärit soomlasest, kelle jaoks need planeedid joondusid? Veikkausi sõnul on tegu viimase kümnendi kõige ebatõenäolisema täkkesse läinud ennustusega ning panuse teinud soomlase pangakonto kosus umbes 33 500€ võrra.

Foto: FIA

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN