Neljapäev, 16. mai 2024
Uue auto soetamisel vana auto tagasi andmine on üks levinumaid müügiskeeme. Ent kuidas olla kindel, et sa oma olemasoleva sõiduki eest ka õiglast hinda saad? Leidsime internetist koha, kus saab kiiresti auto hinda küsida ja otsustada, kas asi on väärt, et vahetuskaupa teha.

Küsi oma auto hinda siit

Suvekuudel, mil reisimist ja liikumist on rohkem, on töökorras sõiduvahend kulla hinnaga. Automüüjatele on suvi suhteliselt rahulik aeg, sestap on päris kaval just praegu uue sõiduvahendi järele vaatama hakata.

Ahvatlev võimalus: anna vana auto müüjale

Paljudel juhtudel tundub ahvatleva võimalusena anda oma olemasolev auto müüjale ning saada uus sellevõrra soodsamalt.

See tundub igati võit-võit olukorrana: esiteks ei pea ise hakkama automüügi üle pead vaevama, teiseks saab uue auto hinnas alla. Vana auto vastuandmisel on muidugi omad tingimused: auto peab olema sõidukorras, sel peab olema kehtiv ülevaatus jne.

Nimekiri, mille alusel sõidukile hinda pakutakse, on päris pikk. Lisaks tekib müüjal küsimus, et kas hind, mida pakutakse, on ka õiglane?

Oleme varasemalt kirjutanud, et see nn turuhind, mis vaatab vastu näiteks auto24 müügiportaalist, ei pruugi kajastada tegelikkust: omaniku soov on alati rohkem küsida, müüja eesmärk odavamalt osta.

Nii ongi väljas üks hind, aga tegelik tehing tehakse enamasti odavama hinnaga. Müügitehningul makstud hind aga kuulutustes ei kajastu.

Kas saaks kuidagi heaga?

Näib, et oma vanast autost lahtisaamine ei olegi väga lihtne. Kuidas aga kiiresti teada saada, mis auto väärt on ja mida peaks tegema enne kui seda vahetuskaubaks pakkuda?

Selgub, et vähemalt üks automüüja on asjale lahenduse leidnud ja teinud internetis eraldi mooduli, kuhu oma olemasoleva sõiduvahendi andmeid sisestades saab kiire ülevaate nõudmistest auto seisukorrale ja teada ka võimaliku müügiväärtuse.

Alusta sõiduki müügiväärtuse väljapeilimist EurostAuto kodulehelt “Küsi oma vana auto hinda” – moodulist. Sisesta registreerimisnumber või vali loetelust mark ja mudel. Seejärel kinnita, et sa ei ole robot.

Edasi täida nõutud väljad auto seisukorra, läbisõidu, lisavarustuse jms kohta kuni sind juhatatakse viimasele lehele, kust info automaatselt EurostAuto esindajale edasi saadetakse. Ja polegi muud kui pakkumist oodata.

Klõpsa pildil, et alustada müügiväärtuse arvutamist

Kui kõik klapib ja müüja on nõus sinu olemasoleva auto müügimured enda peale võtma, on aeg hakata uut autot valima.

Laoautode seis on kohe näha

Sellest, kas eelistada laoautot, mille saab tõenäoliselt kiirelt kätte või tellida ikkagi nn rätsepaülikond, oskab soovitada müügimees. Oleme samal teemal korra pikemalt ka kirjutanud.

EurostAutos on ootamas ridamisi Nissaneid, mis komplekteeritud Eesti ostjate maitse järgi. Laoseis on lehel kenasti ka näha.

Ja kui meilt nõu küsite, mis auto osta, siis vastus peaks vist kah ju teada olema: ostke elektriauto. Eestis on kõige populaarsem elektrikas Nissan Leaf.

Selle saab imekiirelt kätte ka. Järgmisena tuleb end ELMO kliendiks möllida ja võibki heitmevaba muretut elu nautima hakata.

Kaanepilt: Sten Ottep/Fifty Visual

KOMMENTEERI SIIN