Neljapäev, 25. juuli 2024
Introvertse eestlase unistuste pood on selline, mis on 24/7 avatud ja kus keegi su otsustamist ei sega. Palun väga, haagisetootja Respo avas Tõrvandis esimese iseteeninduspunkti, kust igal ajal võib ostetud kauba suurema suhtlemiseta minema veeretada.

Haagisetootja Respo on välja tulnud Põhjamaades ainulaadse lahendusega ja pannud Tõrvandis, ettevõtte peakontori juures püsti esimese haagisemüügi iseteeninduspunkti. Sealt saab ööpäevaringselt teenindaja abita järelhaagiseid.

“Autosid iseteenindusest osta ei saa, aga haagiseid nüüd juba saab,” märkis Eesti ühe suurema haagisetootja Respo IT-arenduste juht Kaarel Matsin.

Matsin lisab, et Respo on kümmekond aastat investeerinud nii tootmise kui ka müügi automatiseerimisse. “Püüame sammu pidada tehnoloogilise innovatsiooniga. Tänaseid teenuseid iseloomustab kiire ja mugav kättesaadavus ning seda eesmärki kannab ka haagiste iseteenindus,” märkis Matsin.

Eelnevalt on ettevõte loonud haagiste jagamisteenuse platvormi, mis on juba kasutamiseks avatud ning millega nüüd on liidestatud ka haagiste iseteenindus. Praegu keskendub Respo müügijaamade arendusele, kuid tulevikus võib tulla muidki põnevaid lahendusi, mis vastavad tänase tarbija “nüüd ja kohe” ootustele.

Tõrvandis Respo esinduse juures olev iseteeninduspunkt koosneb kuuest automaatsest müügijaamast. Tartumaal on Respo pilootprojekt, kavas on avada selvejaam ka Tallinnas ning lähemal ajal ka Eestist väljas.

“Iseteeninduspunktide paigaldamine väljapoole Eestit on pisut keerukam. Meie poolt on valmisolek küll olemas, kuid takistuseks võib saada müügiprotsessi reguleerivate seaduste erisus ja isikutuvastusvõimekus teistes riikides. Eesti on oma hästi toimiva isikutuvastussüsteemiga siin teistele riikidele tugevaks eeskujuks,” märkis Matsin.

Haagise soetamine iseteenindusest on lihtne: toote saab veebilehel respo.ee/24 välja valida, pangalingi kaudu osta ja seejärel haagise iseteeninduspunktis vastavalt saadud juhistele vabastada.

Omanikuvahetus algatatakse Maanteeameti e-keskkonnas hiljemalt järgmisel tööpäeval. Iseteenindusjaamas on valik populaarsematest haagisemudelitest, mis on juba registreeritud ning valmis kohe liikluses osalema.

Kaarel Matsin seismas iseteenindusjaama juures. Foto: Respo pressiruum

Haagisemüügi iseteenindusjaamad on osa Respo pikaajalisest arenguplaanist, mida toetab 35% ulatuses ka Euroopa Regionaalarengu Fond.

Loe siit, kuidas Uku ja Veli treileriga UK-st hobiautot tõid

KOMMENTEERI SIIN