Esmaspäev, 15. juuli 2024
Eesti üks suuremaid pikamaaliinide operaatoreid, Lux Express luges kokku, mitu tundi reisijad kasutavad bussi meediateeki ning mida nad sealt täpselt vaatavad. Üsna ootuspäraselt selgub, et pikal teel tahavad inimesed meelt lahutada ja natuke naerda.

Bussiettevõtte uuringist selgub, et busside meelelahutuskeskuste populaarsus on reisijate seas järjest enam kasvanud ning päevas vaatavad Lux Expressi reisijad kokku ligi 12 000 tundi filme.

Lux Expressil on 82 mugavat bussi, kus on ühtekokku 4361 meelelahutuskeskust. Erinevaid filme ja muusikat pakkuvad keskused on keskmiselt 70% sõiduajast aktiivses kasutuses, populaarsemateks on osutunud lastefilmid ja komöödiad.

Lux Expressi filmiriiulil tehakse päevas üle 65 000 klõpsamise ja kui Kantar Emori uuringu andmeil vaatab eestlane pisut rohkem kui kolm tundi televiisorit päevas, siis Lux Expressi reisijad on varsti telele kandadele astumas: keskmiselt kasutab üks bussisõitja kaks tundi meediateeki.

Aasta jooksul on Lux Expressi meelelahutuskeskustes võimalik ära vaadata ligi 200 uut filmi ja kuulata 2000 erinevat laulu. Kõige rohkem kasutatakse busside meediakeskusi just suvisel perioodil, mil ka reisijate arv on turismihooaja tõttu tavapärasest kõrgem.

Sõitjate seas on Lux Expressi busside meelelahutuskeskuste kõige menukamateks filmižanrideks lastefilmid ja komöödiad. 2017. aasta seni kõige vaadatumaks filmiks eestlaste seas on olnud väikestest pahalastest kõnelev animatsioon “Despicable Me” ja vene keelt kõnelevate inimeste hulgas komöödia “All About Men” (“Всё о мужчинах”).

Menukad on ka Eesti filmid. Näiteks mängufilmi “Sangarid” vaatas esimese kahe nädala jooksul, kui see LE meelelahutuskeskusesse tuli, koguni 14 000 sõitjat. Läbi aegade vaadatuimaks Eesti filmiks on olnud “Klassikokkutulek”, mis on saanud kokku 42 000 vaatamist.

Muusikaeelistuste osas on reisijate vaieldamatuks lemmikuks Norra produtsent Alan Walkeri pala “Sing me to sleep”, mida on kuulatud rohkem kui 3500 korda.

Alan Walker on 1997. aastal Norras sündinud muusikaprodutsent ja DJ, kelle klišeevaba muusika on maailmas järjest populaarsem. Praegu elab 20-aastane looja Inglismaal kuid käib aeg-ajalt ka kodumaal tuuritamas. Allpool üks live-esitus Walkeri kahest hitist “Sunday” ja “Sing me to sleep”. Laulab 10-aastane imelaps Angeline Jordan.

Lux Expressi busside meediateeki uuendatakse põhjalikult iga kahe kuu tagant, kuid jooksvalt värskendatakse nende sisu igal nädalal. Meediateekide sisu osas saavad oma arvamust avaldada ka vaatajad-kuulajad ise, andes oma eelistustest märku e-kirjaga: busmedia@luxexpress.eu.

Allikas ja meedia: Lux Express

KOMMENTEERI SIIN