Neljapäev, 25. juuli 2024
Nordica lendab, aeg ka ning reisijanumbrid kerivad aina suurematesse kõrgustesse. 20. detsembril sai täis esimene miljon. Õnnelik miljones oli omast ajast piltlikult ees, prognoositult oodati seda sündmust alles 2018. aastal.

Kodune lennufirma on võrreldes eelmise aastaga kasvatanud reisijate arvu ligi 65 protsendi võrra. Tallinnast lendab Nordica kõrghooajal kahekümnesse sihtkohta ja ettevõte on konkurentsitult suurima turuosaga lennufirma Eesti turul.

Lennukompanii turundus- ja kommunikatsioonijuhi Toomas Uibo sõnul oodati miljonendat reisijat küll aastaks 2018, kuid edukas kasvuperiood lubas jõuda selle sümboolse verstapostini juba vahetult enne selle aasta jõule.

„Arvan, et miljones reisija on ühe väikese riigi ja noore lennufirma jaoks emotsionaalselt ülioluline teetähis. Oleme väga tänulikud kõikidele oma reisijatele, kes on meiega lennanud ja tänase sündmuse palju varasemale ajale toonud, kui me ise seda plaaninud olime,” lisas Uibo.

Rahvuslik lennuettevõte kinkis miljonendale reisijale kaks tasuta piletit vabalt valitud sihtkohta lennufirma liinivõrgus. Õnnelik klient, kes oli ostnud pileti Tallinn-Viin lennule, võib valida oma reisi rohkem kui kahekümne sihtkoha vahel.

Nordica reisijate arv oli novembris 49500. Võrreldes eelmise aasta sama ajaga lendas kodumaise lennufirmaga 36 protsenti rohkem reisijaid. Nordica turuosa Tallinnast väljuvate lendude arvestuses on endiselt suurim ja ulatus novembris üle 27 protsendi.

Riiklik lennufirma sooritas eelmisel kuul 1052 lendu. Kõikidest plaanitud lendudest teostati 96,5 protsenti ja 86 protsenti neist väljusid 15 minutilise täpsusega. Populaarseimateks sihtkohtadeks olid Varssavi, Stockholm ja Brüssel.

Allikas: lennuettevõtte pressiruum

KOMMENTEERI SIIN