Teisipäev, 18. juuni 2024
Politsei- ja Piirivalveamet hindab oma töötajaid, olgu need siis kahe- või neljajalgsed. Ikka ja jälle kuuleme südamlikke uudiseid just neljajalgsete teenistujate kohta. 18. detsembril saadeti Rakveres pidulikult väljateenitud pensionile Ida prefektuuri politseikoer Argus.

Vene spanjel Argus sündis 2007. aasta augustis ning alustas tööd narkokoerana Narvas. Kui Arguse toonane peremees 2009. aasta juunis pensionile läks, võttis Rakvere politseijaoskonna koerajuht Ahto Arguse oma hoole alla.

„Alguses oli pisut raske, sest koer ei olnud minuga harjunud. Ajapikku aga kohanesime ning tänaseks oleme suured semud,“ muheleb Ahto.

Argus ja Ahto on osalenud mitmeid kordi narkokoerte kutsemeisterlikkuse võistlustel ning naasnud sealt auhinnaliste kohtadega. Teenistuses oldud aja jooksul on nad osalenud mitmetel narkoreididel ja tänu oma heale ninale on Argus avastanud keelatud aineid.

Pensionipõlve veedab Argus kodus, kus on eeskujuks peres kasvavale teisele teenistuskoerale, saksa lambakoer Urule.

„Argus on veel nii särtsu ja töötahet täis, et ega ta päris loorberitele lesima ei tahagi jääda. Teeme veel natuke trenni, aga lasen vanamehel ikka teenitud puhkust rahulikult nautida,“ lisab Ahto.

Praegu töötab Politsei- ja Piirivalveametis 70 teenistuskoera, nende seas on kõige rohkem saksa ja belgia lambakoeri.

Kaanepildil Argus kolleegidega. Allikas ja meedia: PPA pressiruum

KOMMENTEERI SIIN