Neljapäev, 23. mai 2024
Taxify Tallinna meeskond kohtus jaanuari viimasel nädalal juhtide esindajatega, et arutada platvormi hinnasüsteemi tehtud muudatusi ja juhtide tagasisidet uuele süsteemile. 31. jaanuari õhtul esitas ettevõte oma ettepanekud juhtidele ja jätkab uue süsteemi kohandamist.

Maria Jürisson, Tallinna juhtide haldur tõdeb, et nii Taxify täiendavate andmete kui juhtide tagasiside põhjal otsustades oli üleminek nii juhtide kui klientide jaoks liiga järsk:

“Juhtidega arutamise järel otsustasime teha süsteemi muudatusi, mis aitaksid saavutada tasakaalu kahe eesmärgi vahel: pakkuda klientidele kiiremat, kättesaadavamat teenust ja tagada juhtidele meie platvormil sõites kulusid arvestav sissetulek.”

Jürisson tõdes, et kohtumisel saadi paljudelt tagasiside, et muudatuste algne eesmärk jäi ebaselgeks. Edaspidi püüab Taxify olla juhtidele suunatud selgitustöös täpsem.

RAKENDUSE UUENDUS JA BAASHINNA TÕUS

Sarnaselt Uberile plaanib Taxify lisada rakendusse jootraha lisamise võimaluse. Ka on kavas hakata rakendama ooteaja tariifi ja tühitellimuse tasu. Jürissoni sõnul väärtustaks see Taxify juhtide tööaega ning vähendaks tühjalt sõidetud kilomeetrite kulu.

Taxify juhid on nurisenud madala baashinna üle, ka meie “eksperimentaaljuhi” sõnul on mitu klienti öelnud, et FY-ga sõit on odavam ja kiirem kui ühistranspordiga liikumine

Kurioosumeid leiab FY juhtide foorumist – näiteks laseb mõni klient end öösel vanalinnas vaid mõnisada meetrit sõidutada. Juhtide žargoonis kutsutakse selliseid kundesid seniklientideks. Selleks, et kulud tasa teenida tuleb paljudel juhtidel nende endi sõnul teha ületunde.

Maria Jürisson ütleb, et baashinna tõstmise vajadust kaalutakse. “Tähtis on leida tasakaal klientide ja juhtide huvide vahel. Juhte, kes tõepoolest kahekordse koormusega töötavad, võib üles lugeda ühe käe sõrmedel. Nende teenistused on ühtlasi rekordilised.”

Jürisson kinnitab, et Taxify ei soosi ületundide tegemist, aga on seni püüdnud vältida piirangu seadmist ja jätnud töökoormuse juhtide endi otsustada.

UUENDUSTEGA KOHANEMINE VÕTAB AEGA

Taxify uus dünaamiline hinnastamine on tekitanud pahameelt ja tõmmanud üles suure meediakära. Üksiti on selles kõvahäälses loos ka positiivseid tahke: ometi kord on töötajad, kes teevad suu lahti ja annavad (tööandjale) otsest tagasisidet.

See hõlbustab võimalikel emavigadel sabast kinni võtmist ja korda tegemist. Küsimus ei ole vaid uues hinnastamises vaid platvormtaksode teenuse arengus üldisemalt: täna kolivad ka “kiisud” üle äppidesse ning konkurents koguneb nutiseadmetesse.

Taxify peab suutma eristuda, võitma nii klientide kui teenuse osutajate südameid. Üsna selge, et väsinud ja mossis juht ning kokkuhoiu eesmärgil pesemata jäetud sõiduk ei motiveeri teist korda tellima, olgu hind kui madal tahes.

UUS TIPPTUNNIKOHVI AEG PAIGAS

Liiga odav hind töötab ka üldisemalt kogu platvormteenuse kahjuks: nn sendikliendid toovad kaasa hetkelise tellimuste arvu kasvu, kui aga hinnad peaksid muutuma, võib kasu asemel sündida kahju, sest seni odavat teenust saanud kunded hakkavad nurisema.

Peamaja poolt 31. jaanuaril välja pakutud lahendused ei ole juhtide esindajate sõnul kaugeltki piisavad, et ergutada entusiastlikult FY-d sõitma vaid on pigem poliitkorrektne tegevus, et paisunud kära vaigistada.

Ühe vastuoluna toob esindaja välja erineva tühjalt sõidetud kilomeetrite arvuestuse: näiteks soovis klient sõita Tallinna kesklinnast Kiili. Tagasiteel Tallinna läbib juht 12 km enne kui tuleb uus tellimus, need kilomeetrid aga statistikas ei kajastu.

Kuna koostööni jõudmiseks tuleb mõlemal osapoolel veel vaeva näha, on järgmine tipptunnikohvi aeg planeeritud reedele, 2. veebruarile, kella 15:00ks. Korraldaja loodab seekord veel aktiivsemat osalemist juhtide poolt ning sedagi, et Taxify esindajad peavad vajalikuks kohvitunnile tulla.

Allikas: Taxify pressiruum, FY juhtide foorum. Kaanepilt: Taxify

KOMMENTEERI SIIN