Neljapäev, 18. aprill 2024
Jaanuaris tegi Subaru Eestis läbi aegade parima müügitulemuse, mis ületas 7 ühikuga 2016. aasta maist püsinud rekordit: siis müüdi kuuga 116 autot. Maailmarevolutsiooniga võrreldes on numbrid küll väikesed ent kinnitavad eestlaste kustumatut Subaru-armastust.

Läinud kuul püstitatud uus müügirekord – 123 autot – andis Subarule ligemale 5%-se turuosa Eestis, mis omakorda kajab vastu legendaarsete nelikveoliste kõrgeimale turuosale terves maailmas.

Rekordilist müügitulemust vedas Subaru lipulaev Outback, mida registreeriti jaanuaris 53 autot. Järgnesid linnamaastur Forester ning eelmise aasta lõpus müügile jõudnud uue põlvkonna krossover XV (vastavalt 45 ja 21 autot).

“Subaru jätkuv populaarsus näitab, et sarnaselt paljudele teistele riikidele on ka siinsed autoomanikud meie sõidukitega äärmiselt rahul. See mark on end Eesti kliimas tõestanud kiiduväärt valikuna, mille puhul hinnatakse nelikveo, töökindluse ja nauditavate sõiduomaduste kombinatsiooni,” ütles Ringo Rahumeel, SUBARU Nordic AB Baltikumi piirkonna juht.

21. sajandil on eestlaste automaitse pisut muutunud, Ford Sierra ja Datsun Cherry asemele on astunud Škoda Octavia ja Toyota Auris.

Škoda või Toyota maaks me Eestit siiski pidada ei saa, suhtarvude põhjal oleme hoopiski maailma vägevaim Subaru – maa! Juba mitmendat aastat hoiab Eesti enda käes “kõige rohkem Taeva Sõela märki kandvaid autosid elaniku kohta” – rekordit.

Kui uskuda värsket inglaste tehtud uuringut, siis on eestlased-subaruarmastajad sõgedad autosõitjad – nimelt omistavad küsitlusele vastanud subaristidele kõige enam iseloomuomadusi nagu “pöörane”, “sõge”, “hälvik”, “huligaan”, jne.

Veidi kinnitab reeglit ka kuulus “Subaarik”, kes Tallinna teedel kõvasti vempe visanud. Samas nagu ütleb ka Ringo- auto on väärt, et sellega Eestimaa talvele muretult vastu veereda. Olgu mudel milline tahes, Taeva Sõel alla ei anna ja läheb läbi igst hangest.

Ylle Rajasaar meenutab: “Mina, kes ma olen erinevate Subarutega sõitnud 15 aastat, olen tunda saanud jaapanlaste erikohtlemist – Norras talvesõidukoolis kummardasid insenerid mu ees ja palusid tervitada kõiki eestlasi, kes Taeva Sõelaga (Subaru on jaapani keeles Plejaadide hajusparve nimi, eesti pärimuses Taeva Sõel) sõidavad. Me olevat erakordsed!”

Mis on tõsi, sest nagu näha, jaapani nelikveoliste populaarsus siinmail raugemise märke ei näita. Siiski ei saa eestlased slikkidele lebama jääda vaid peavad oma Subaru-armastust ikka uuesti tõestama: Eesti kannul jahivad “Maailma võimsaima Subaru-maa” tiitlit ka Šveits ja Norra…

Isegi kui nimetatud Eestile kandadele jõuavad, ei suuda nad ära teha sama trikki, mis meie, kes me möödunud aastal legendaarse WRX STI viimase gene FInal Edition erimudelit koguni kümme tükki Maarjamaale tellisime. Olgu Subaruga üldiselt nagu on, STI-de kontsentratsioon siinmail on absoluutselt märkimisväärne!

Allikas ja pilt: maaletooja

KOMMENTEERI SIIN