Neljapäev, 16. mai 2024
Sel kevadel päästsid vabatahtlikud konnatalgute käigus 14 700 pulmapaikadesse teel olnud kahepaikse elu. Seitsmendat aastat toimunud konnapääste aktsiooni „Konnad teel(t)“ jooksul toimus 15 konnatalgut üle terve Eesti ning vabatahtlikud käisid talgutel 475 korda.

Kahepaiksete massilisem rändeperiood kestis aprilli keskpaigast mai alguseni. Kõige tihedam ränne toimus Harjumaal Rae vallas Assakul, kus vabatahtlike abiga päästeti autorataste all hukkumisest 3529 konna.

Järgnesid Porkuni 2723, Astangu 2574 ja Kaunissaare 1183 päästetud konnaga. Kokku päästeti 10752 harilikku kärnkonna, 3305 rohukonna, 384 rabakonna ja 257 tähnikvesilikku. Rohkem infot tänavuste konnatalgute tulemuste kohta leiab siit.

vabatahtlikud

Seitsmendat aastat peetavate “Konnad teel(t)” algatuse õnnestumisel on oma rolli nii vabatahtlikel kui ka autojuhtidel. kiitis “Konnad teel(t)” algatuse eestvedaja Kristiina Kübarsepp.

Lisaks talgutele tähistati koostöös Tallinna Loomaaiaga 28. aprillil rahvusvahelist konnapäeva, mille raames toimusid temaatilised tegevused loomaaias. Konnapäeva raames kuulutati välja ka videovõistlus “Krooksuv konn”. Videote esitamise tähtaeg on 27. mai, pärast mida algab rahvahääletus.

Algatuse „Konnad teelt(t)“ eesmärk on päästa maanteedel hukkuvaid kahepaikseid ning suurendada inimeste teadlikkust Eesti konnaliikide ning nende eluviiside osas.

Konnade elude päästmisel on abiks nii talgud kui ka tähelepanelikum liiklemine kriitilistes teelõikudes, pikemas plaanis on aga tarvis rajada nendesse teelõikudesse jätkusuutlikud ning hästi planeeritud konnatunnelid. Seitsme aastaga on vabatahtlikega abiga säästetud 96 500 kahepaikse elu.

Allikas ja pilt: ELF

KOMMENTEERI SIIN