Kolmapäev, 17. aprill 2024
Eile esitleti ajakirjanikele uut Peugeot 308 kompaktset luukpära, millega varsti ka proovisõidule sätime. Seniks aga pisut infot ja pilte.

Peugeot 308 on alates 2007. aastast toodetud menuk, mille uus, kolmas põlvkond on juba vöö vahele mitmeid (1) olulisi (2) auhindu (3) kogunud.

Vast olulisim on mootorivalik – uue 308 saab võtta nii diiselmootori, bensiinimootori kui pistikhübriidina. Viimane võimaldab vaid elektri jõul liikuda kuni 60 km.

Disaini osas on lähtutud uutest, brändiimago ja logo muudatusest saadik kasutusele võetud põhimõtetest – näiteks esitulede jätk meenutab kiskja kihva ning tagatuled küüniseid. Eespool peidab end uue logo kohal juhiabisüsteemide kaamera ja radar.

Sõitjateruumis hakkab esimesena silma edev holograafiline näidikutepaneel. Meeldiv on ka taasleida Peugeot’le omane üpris väikse läbimõõduga rool – kuigi kolleegide reaktsioonid on olnud polariseeritud, istub see mulle isiklikult väga hästi.

Väga suur rõhk on sõitjateruumis läinud heaolule ja mugavusele – näiteks leiab multimeediasüsteemi ekraani alt rea oma äranägemise järgi seadistatavaid klahve. Sätitav on ka miljöövalgus, soovi korral teeb head häält Focali helisüsteem. Esiistmed, kusjuures, on varustatud viie erineva massaažifunktsiooniga.

Hinnad algavad 19 900 € juurest, aga õigetesse kastidesse linnukesi tehes on võimalik välja jõuda ka 50 tuhandeni (võimsaim, 225 hj hübriid lisatud katuseluugi ja nappa nahast sisuga). Lähemalt saab vaadata siit.

 

Fotod: Sergei Zjuganov

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN