Teisipäev, 23. juuli 2024
Mõned räägivad kriisist, mõned aga usuvad helgesse homsesse. Maserati avas eelmisel nädalal uue esinduse Tallinna sadamapiirkonnas, teiste Itaalia autopoodide ehk Ferrari ja Lamborghini naabruses. Kohal käisid Lena Murd ja fotograaf Silvo Voznesenski.

Kas teadsite, et Maserati on sellest kuulsast kolmikust kõige pikema ajalooga, sünniaastaga 1914 – seega Ferrarist ligi 15 aastat varem.

Maserati esinduse avapeo säravaim täht oli sportauto MC20, mis oma taeva poole sirutunud liblikatiivaustega tõmbas täiesti sundimatult külaliste tähelepanu kõrvale uudismudeli Grecale esitluselt.

Maserati esinduse avamine, foto: Silvo Voznesenski

Grecale on kompaktkrossover, Porsche Macani konkurent ja Alfa Romeo Stelvio platvormikaaslane. Grecale loomisel seati eesmärgiks olla oma klassi kõige sportlikum, kiirem ja ühtaegu mugav.

Kuna proovisõitu lubatakse alles septembris, peab seni leppima numbritega. Grecale baasmudel GT on 2-liitrise neljasilindrilise turbomootoriga poolhübriid, mis pakub 300 hj/221 kW ja kiirendust “sajani” 5,6 sekundiga, Modena versioonil on 330 hj/243 kW ja “sajani” kulub 5,3 sekundit.

Maserati esinduse avamine, foto: Silvo Voznesenski

Tippversioonil Trofeo tuksub aga kapoti all sama mootor, mis sportautol MC20 ehk Nettuno nime kandev 3-liitrine kahe turboga V6, millel võimsust 530 hj/390 kW. Kiirendus 0-100 km/h vältab vaid 3,8 sekundit.

Kõik Grecale mudelid on 8-käigulise ZF automaatkäigukastiga ja nelikveolised, hinnad algavad 76 109 eurost.

Aga elekter? Umbes aasta pärast on tulekul ka Grecale täiselektriline versioon Folgore, mis peaks saama 105 kWh akupaki ja võimsust lubatakse üle 500 hj.

Fotod: Silvo Voznesenski

blank

Lena on autonduses kogenud tegija. Ta ise ütleb, et tema nõrkuseks on kiired ja vihased sõidukid. Acceleristas on Lena üks meie kibedamatest testisõitjatest ning ühtlasi tugev turundusstrateeg.

KOMMENTEERI SIIN