Esmaspäev, 15. juuli 2024
Kuidas meelitada noori maale elama ja töötama? Kuidas tekitada huvi teemade vastu, mis kaugelt tunduvad arusaamatud ja rasked? Tuleb teha erootikasugemetega kalender, kus kangelaseks naistraktorist!

Traktorid, kombainid, küünarnukini õlised käed, sõnnikuhais ja lakkamatu müra… milleks? Kui aga pildil on kaunis naistraktorist, tärkab äkitselt kõigis meis ihalus päris elu ja tõeliste väärtuste järele. Kutsekoolid, kus traktorijuhi ametit õppida saab, ägavad soovijate tulva all.

Nii on see Saksamaal, nii toimib see Austrias ja Austraalias; ja küllap töötaks skeem edukalt ka Eestis, kui kellelgi oleks julgust, kalendritüdrukuteks kutsuda naistraktoristid. Ja neil omakorda julgus, teha väikese vimkaga (loe:poolpaljaid) pilte.

Olgu igaks juhuks veel öeldud, et järgnev unistuste traktorikalendri (Schlepper kalender 2016) galerii sobib vaatamiseks üksnes täiskasvanutele. Olgugi tegu pildile püütud masinapargi pärlitega – üks traktor on ajaloolisem ja väärtuslikum kui teine, kaunistavad neid masinaid poolpaljad naisterahvad ja see ei pruugi mõjuda nõrgema närvikavaga inimesele, kes meie portaalist on esteetilis-erootilise elamuse asemel harjunud asist infot otsima, just kõige tervistavamalt.

[huge_it_gallery id=”51″]

claus-rose naistraktoristFotograaf Claus Rose, kes on uunikumid koos värskete neidudega pildile püüdnud, ütleb enda kohta, et ta teeb kõike suure pühendumusega ning maaelu ja masinad on tema kirg: “Ma ei peegelda oma piltidel üksnes argipäeva, ma annan kõigele isikliku puudutuse, interpreteerides tegelikkust. Fotograafia on suhtlus fotograafi, pildistatava ja vaataja vahel. Kui see õnnestub, olen ma omas elemendis,” räägib Claus Rose.

Selge see, et masinates ja mootorites on inimese jaoks tugev, lausa erootiline tõmme. Pole siis ime, et fotograafil on selle tunde võimendamisel oluline roll. Aga tekitada lihtsalt erootilist huvi, pannes piltidele ilusad naised tehnika taustal – ei saa olla eesmärk. Selliseid pilte ja ka kalendreid on maailm täis, aga mingil põhjusel need ei kõneta.

Pildi esteetika on see, läbi mille avatakse uusi perspektiive, ergutatakse fantaasiat, pannakse inimene unistama maaelust ja masinatest. Claus Rose on väärindanud uunikumid, tuues “vanakeste” juurde kaunid naistraktoristid, kes aitavad seda, mõneti juba kaduvat maailma mõtestada. Kõigepealt uunikumid ja siis huvi juba uuemate, töötavate masinate vastu ning mõte, miks mitte ise proovida kätt masina taltsutamisel – nii see töötab.

Schlepperkalender naistraktoristClaus Rose on fotograafina tegutsenud rohkem kui 20 aastat, tema pilte leiab nii internetist, soliidsetest printväljaannetest kui ka näitustelt. 2005. aastal korraldas Claus Rose fotoklubi UNIFOK raames töötoa aktide ja tehnika teemal.

2006. aastal valmis töötoas osalenud piltnike teostest rändnäitus, mis sai ülipopulaarseks. Schlepper kalendri tiim märkas Rose entusiasmi ning kutsus ta pildistama traktoreid ja kauneid naisi. Esimese naistraktoristide ja uunikumide kalender valmis Rosel 2008. aastal. Sealtpeale võib ka väita, et Schlepper kalender on saanud kollektsionääride seas ihaldatud trofeeks.

Vaata Claus Rose teoseid tema leheküljelt.

Telli Schlepper kalender 2016 ehk särtsakate naistraktoristide kalender siit

[dropcap]ACCELERISTA KOMM[/dropcap]Mis siin ikka pikalt. Ilusad masinad, ilusad inimesed ja omanäolise lähenemisnurga valinud fotograaf, kes suudab oma ideid ka ellu viia. Eks ole neid erootilisi masinakalendreid ennegi nähtud, mõni võtab silmamunad peast lahti ja paneb piinlikkusest pead kõrvale pöörama. Praegu on… täitsa ilus. Telli või ise, kui kalendreid kollektsioneeriks. Hoopis mõistlikum mõte oleks mõnel meie põllumajanduskoolil asi käsile võtta ja teha maaelu edendamiseks üks äge kalender. Aega ju on järgmise aastani.

Meedia ja allikas: Schlepper kalender, Claus Rose

Alpitüdrukute kalender paneb ihalema ehedat maaelu

Ainult täiskasvanutele: kraanatehase kalender võtab silmamunad märjaks

1 kommentaar

KOMMENTEERI SIIN