Esmaspäev, 2. oktoober 2023
Lennunduses loevad detailid: ühtegi pisiasja ei saa jätta kahe silma vahele ning ühtegi ideed ei saa jätta korralikult katsetamata. Singapore Airlines’i kahe ja poole minuti pikkune reklaam on kui ülistus insenerimõttele: kõik algab paberitükikesest!

Me ilmselt ei eksi, kui väidame, et suur osa meist magas selle osa füüsikatunnist maha, kus selgitati, kuidas lainerid õhus püsivad. Ja seda, mismoodi ühte lennukit ehitatakse, ei jõudnud õpetaja koolitunnis kuigi pikalt lahti rääkida. See video on üks võimalus, aru saada, kuidas tegelikult saab mõttest projekt ja projektist makett ja sellest omakorda… uhke, mitme sõitjateklassiga lennuk.

Singapore Airlines on leidnud väga nutika ja kauni mooduse, kuidas selgitada, mida reisija valitud klassis oma raha eest saab – economy-, premium economy-, business-, first class ja suites – palun, sellised on võimalused ja valik on teie! Otsustamiseks on tervelt kaks ja pool minutit, just niikaua kestab kiirenduses näidatav istmemakettide kokkupanek imetillukestest paberitükikestest.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM[/dropcap] Kõigepealt on rõõm, et täppiskäsitöö ei ole maailmast kuskile kadunud ning insenerimõtte väljendamiseks on valitud üks keerulisemaid variante. Tahaks natuke näha ka kulisside taha – kas modelleerijal olid ees ka luupprillid? Osa paberitükke on tõesti nii tillukesed, et nende õigetpidi asetamiseks on vaja tõelist kotkasilma või siis luupi… aga ilus vaadata on ikkagi!

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.