Esmaspäev, 4. detsember 2023
Norra Tesla-omanikest alguse saanud nõudmine, et tootja tooks välja reaalsed võimsusnumbrid, on saanud ametliku järje: Tesla peab oma jooksupannud hobused maha kandma ja näitama reaalseid numbreid. Seega vähendas tootja Model S võimsusnumbreid kuni 309 hj võrra

Mõni nädal tagasi kirjutasime Acceleristas sellest, et Norra Tesla-omanikud on hakanud kõvasti nurisema ja pöördunud riigi tarbijakaitseameti poole õiguse saamiseks. Nurin jõudis Euroopa Liidu ametnike kõrvu ning nüüd on selge, et ameerika elektriautode tootja peab edaspidi mööda nööri käima ning müüma toodet, mis tarbijat segadusse ei aja.

Euroopa Liidu regulatsioonide tõttu, mis keelavad tarbijat eksitada, pidi Tesla muutma oma nelikveoliste Model S-de ametlikke jõunumbreid. Senini loeti nelikveolise Model S-i võimsuseks mõlema silla mootorite võimsuse summat.

Tesla joonis

Model S P85D senine jõunäitaja koosnes esisilla mootori võimsusest 262 hj pluss tagasilla mootori võimsusest 510 hj, ehk kokku 772 hj kuid elektriauto akupakk ei suuda mõlemat mootorit korraga täisvõimsusel töötamas hoida, seega peab Tesla võimsusnumbreid maha võtma.

Uus “akupiiranguga maksimaalne mootorivõimsus” on Model S P85D-l 539 hj, Model S 85D-l 422 hj ja Model S 70D-l 332 hj. Kiirenduse numbrid jäävad siiski samaks, sest selle osas ei muutu midagi.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Sellega lugu ei lõppe. Selle uudise koostamise ajaks olid ameerika elektriautode tootja kodulehel juba teistsugused, veelgi väiksemad numbrid: Model S P85D-l 463 hj, Model S 85D-l 417 hj ja Model S 70D-l 328 hj, ehk võimsusnumbreid oli veelgi kärbitud. Kas nüüd on kõik või on homme hommikuks veel mõned hobused jooksu pannud?

Allikas: Auto Motor Und Sport, fotod: Tesla

3 kommentaari

 1. blank

  Igatahes onTesla tegija, suur auto palju võimsust ainult ühe laadimise sõiduulatus ei ole veel mulketavaldav. Ühe laadimisega peaks ikka saama sõita 1000 km. mitte 500. Vaja veel arendada.

 2. blank

  Ei oska kommenteerida, kas uudis sellest, et Tesla peab võimsusnäitajad reaalsusega vastavusse viima, on kottimine või mitte, pigem on see normaalne tegevus. Sisepõlemismootor ei ole (veel) ära läinud, aga meie siin jälgime väga suure huviga arenguid, mis toimuvad elektrimootorite, vesinikelementide, hübriidajamite ja kõige muu vallas. Elagu innovatsioon!

 3. blank

  kotite Tesla kallal v?
  Maailma parim elektriauto ja ka maailma parim auto.
  Sisepõlemismootor ei tule enam kunagi tagasi, saage selles juba aru!

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.