Reede, 14. juuni 2024
Meie sotsiaalmeedia jälgijad said juba eelmise nädalavahetuse lõpus teada, et toimus Eesti esimene GR Yariste sõidupäev. Nüüd on sellest valminud väike video ning jagame ka galeriid.

GR Yaris on siinkirjutaja arvates üks moodsa aja paremaid ja kaasahaaravamaid sportautosid – tuletame veelkord videoarvustuse vahendusel meelde, mis selle väikese kerge analoogpunni eriliseks teeb ning kui lõbus temaga sõita on.

Seega kui postkasti maandus kutse Urmo Aava lumerajale umbes 15 teise GR Yarisega koos sõitma minna, sai sobivaid vastuseid olla vaid üks. Kohapeal võeti ka aega ning auhinnad olid ette nähtud näiteks kiireimale ringiajale ja instruktorite arvates kiireimale arenejale.

GR Yaris lumerajal
Konkurentsialtimad piloodid panid rajal värsked naastud – kes siis asfalti näinud rehviga sõitma tuleb!

Rada oli päeva alguses mõnusalt lumine ning proovisõiduautol all olnud värsked, 225 laiusega Hakka 10 naastud toimisid väga pädevalt – just esimesel sessioonil sai kirja kõige kiiremad ajad. Iga juht sai päeva lõpuks sõita kolm sessiooni, rada muutus aga üha libedamaks.

Üldtabel GR Yaris lumerajal
Üldtabel oli täitsa kena…

Kuna minu sõita jäi esinduse demoauto, jagasin seda veel kahe piloodiga, kellest üheks Eesti noor rallilootus Joosep Ralf Nõgene. Kuivõrd rada muutus üha libedamaks ja ajad üha aeglasemaks, siis üldine edetabel pole tegelikult lõplik tõde – tõelised sõiduoskused koorusid hoolimata aeglasemast tempost välja libedamates oludes ning rallitaustaga mehed tegid teistele pika puuga ära. Viimases raundis oldi minust näiteks sama autoga 7 sekundit kiirem – piinlik lausa…

Viimane sessioon GR Yaris
…viimase, libedaima sessiooni ajad aga eraldasid terad sõkaldest.

Üldjoontes sai aga väga meeleolukalt meenutada, kui lõbus on kärbeskaalus nelikveolist autot libedal rajal ringi loopida – kuigi GR Yarise nelik pole nii analoog-mehaaniline kui mu käe ja jala sisse harjunud WRX STI-l, on moodsate autode hulgast raske paremat nelikut leida, kõigil teistel on paraku mingid oma nõmedad kiiksud ja piiravad lapsehoidjad…

GR Yarisele paistab säärasel kitsamat sorti libedal rajal paremini sobivat sportrežiim, mis jagab veojõu esi- ja tagatelje vahel 30-70 suhtes. See võimaldab rohkem gaasiga roolitavust ning vähendab alajuhitavust. 50-50 on küll enamuses oludes kiirem, kuid paljude omanike sõnul vajab ka rohkem harjumist ja kokku kasvamist.

Suur tänu Toyota Balticule, Neomatic Engineeringule ja Urmo Aavale, kelle eestvedamisel rajapäev toimus. Igatahes on lubatud, et neid tuleb veel!

GR Yaris lumerajal

Meedia: Toyota Baltic/Neomatic Engineering

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN