Teisipäev, 16. juuli 2024
Info-Auto tähistas oma 25. sünnipäeva XXI sajandisse ümber sündinud Järve müügisalongi avapeoga. Vähemalt korra võiks iga autohuviline uues kuues Volvo-maja uuel aastal külastada, sest uudismudeleid on 2017. aastal Eestisse jõudmas päris mitu. Uuenenud salongis saab omal nahal kogeda, kuidas moodsal ajal auto valimine käib.

Info-Auto müüs esimesed uued Volvod 1991. aasta novembris, vaid paar kuud pärast Eesti Vabariigi taassündi. Veerandsada aastat hiljem on Volvo brändina üle ilma jätkuvalt turvalisuse sünonüüm, siin Eestis hinnatuim automark ning Info-Auto kõige rohkem nimetatud ja külastatud Volvo esindus. Nüüd siis ilmselt ka üks moodsamaid Eestis.

volvoEriti õhtutunnil ja valgustatuna mõjub Info-Auto Volvo pool nüüd pigem kontserdisaali kui autosalongina. Heledad toonid, palju klaaspinda ja maitsekas valguslahendus – see kõik oli siin ju ennegi, aga ei pääsenud varasemalt nii muljetavaldavalt mõjule.

Värske välismulje on müügimaja sisemuse peegeldus: salongi astudes on tunne nagu siseneks kosmoselaeva. Kõik on valge, avar ja samal ajal hästi liigendatud, sugugi mitte steriilne. Juba uksel seistes on võimalik pilguga haarata kõiki eksponeeritud sõidukeid ning leida see, mille pärast ennekõike kohale on tuldud.

XXI SAJANDI AUTOOSTJA: EMOTSIOON MAKSAB!

XXI sajandi teisel kümnendil langetatakse suur osa ostuotsusest interneti abiga: salongi sisenevad kliendid on teinud eelvaliku teatud autode seast ning kui nad tulevad, siis on neil proovisõidusoov ja rida konkreetseid küsimusi müügiesindajale.

Uue aja autoostjale meele järgi olemiseks tuleb päris kõvasti pingutada, nõudmised on kõrged ja neid ei ole võimalik mitte ühtegi sahtlisse paigutada. Ehkki, jah, Volvo puhul juhtub ilmselt vähem, et eelvalikusse pannakse kõrvuti XC90, Dacia Sandero ja MINI, aga päriselt seda välistada ei saa. Eri küsitlustest selgub, et tänapäevane autoostja käitub autovalikut tehes pigem emotsiooni (loe: juhuslikkuse) ajel ning ratsionaalset kaalutlemist on järjest vähem.

Keskklassi inimese elustiil on paarikümne aastaga teinud läbi metamorfoosi, füüsilist tegevusetust asendavad vaimsed praktikad, mis tähendab, et auto, mida otsib ostujõuline klient, peab tihti olema vegan, öko, luksus, seitsmele lapsele, romantiline, eristuv, unikaalne, väärtust hoidev ja panoraamkatusega… Volvost rääkides, siis jah, enamus uudismudelitest sobib nii veganile kui tippsportlasele.

TAHAD, RÄÄGID JUTTU, TAHAD, SURFAD NETIS

Avapeol domineeris Eesti noorema põlve moekunstniku Lilli Jahilo käekiri – teadlikumad daamid olid end rüütanud tema ebamaiselt kaunitesse kleitidesse ning mustrimaailma jätkus ka demomudelite kerejooni rõhutama.

Jahilo diskreetne värviharmoonia oleks justkui osa Volvo tänapäevasest vaibist, aga või üks autoajakirjanik sellest nüüd siis liiga palju teab… Kui julgeks, siis soovitaks Volvo peamajal Jahilolt järgmiste värvipalettide valikul nõu küsida, ning mine tea, ehk disainida silmipimestava kostüümi kõrvale ka üks eriti hästi harmoneeruv Volvo-mudel?

Avar automüügiala pakub piisavalt võimalusi eraldumiseks. Nutiajastu inimene ei ole üleliia reaalis sotsialiseeruv; tahaks nohinal ja segamatult katsuda ja näppida ja vahepeal natuke omaette nuhvlis tšättida ja elmusi jagada. Ütleme siis nii, et uues Volvo majas on kliendil vaba voli müüjaga suhelda siis, kui ta selleks valmis on.

Kui proovisõit on kokku lepitud, ulatatakse sulle võtmed; vastatakse küsimustele ja lastakse siis sul kuskil nurgas nokitseda. “Nurk” on muidugi selge vähendus, kohad kus istuda ja nuhvlit nokkida, on nagu parimast disainiajakirjast välja lõigatud ja õigele kohale asetatud. Internet on ka täitsa olemas. Ärgu võetagu seda nüüd kui kutset tasuta kontoripinnale, ehkki kiusatus on suur – me kõik tahaksime olla seal, kus muru on disainitum kui kodus.

VOLVO UUDISMUDELID AASTAL 2017

Veerandsada aastat Volvo müügiedu, teenindust ja hooldust Eestis, kaasaegne autosalong ja ootusärevil külalised on väärt, et tõmmata saladuskate 2017. aastal Maarjamaale jõudvatest uudismudelitest. Rootsi autotootja rõõmustab meid uuel aastal nii nelikveoliste maastikuvallutajatega kui kompaktsemate linnasõidukitega.

MUDEL MILLAL JÕUAB
2017 kevadtalv Volvo V90 Cross Country Eestis veebruar-märts
2017 kevad Volvo XC60 uus põlvkond Esmaesitlus Genf, suvel Eestis
2017 sügis Volvo XC (40?) Esmaesitlus sügisel, 2018 Eestis

 

Otse esietenduselt: Volvo esitles V90 Cross Country’t, “viimast tükki 90-seeria pusles”

SEE HULLUTAV AJALUGU

Moodsal ajal moodsad kombed, aga kes Volvo minevikku ei mäleta, ei saa ka midagi aru tulevikust. Nii oligi Info-Auto tubli töö tulemusena uude salongi väljanäitusele pandud kaunis kild Volvo ajaloost ning huvi vanade autode vastu oli suur, et mitte öelda, lakkamatu.

Kõik “vanakesed” olid kokku sõitnud Eestist. Kohal oli ka kõikide universaalkerega pereautode ema, Volvo Duett. Kummalisel kombel köitis just see masin kõige rohkem nägusate naiste tähelepanu. Härrasmehed tegid asja sportliku P1800 lähedusse.

Fotod: Sven Tupits,  kaanepilt Ylle Rajasaar, ajalooliste Volvode sildid Danel Hein

Galerii: vaata Volvo universaalide ajalugu pildis ja V90 esmaesitlust otseülekandes

KOMMENTEERI SIIN