Kolmapäev, 24. aprill 2024
Esmaspäeva õhtul naasis Marokost oma esimeselt testvõistluselt Eesti päikeseauto meeskond Solaride. Tiim tõi võistluselt kaasa väärtuslikud kogemused, Lightyeari eriauhinna tugevaima võitlusvaimu eest ja küllakutse Hollandi päikeseautode tehasesse.

Eestit esindanud meeskond osales päikeseautode võistlusel Solar Challenge Morocco 2021, et testida tudengite endi käe all valminud päikeseautot. Marokosse mindi autoga, mis vajas kohapeal stardijoonele saamiseks noorte inseneride pöörast pingutust, kuid eestlaslik jonnakus tagas edu. Neljandaks päevaks oli päikeseautoga läbitud üle 700 kilomeetri.

Solaride Marokos

Võistluse ajal tuli meeskonnal rinda pista haiguse, tulekahju, remonttööde ning raskete tee- ja ilmastikutingimustega. Eelviimasel võistluspäeval selgus, et teeolud olid Austraalia siledatele teedele disainitud auto toruraamile oma mõju avaldanud. Seega otsustati viimane etapp meeskonna turvalisuse huvides vahele jätta. Finišijoon ületati sümboolselt nelja rehvi veeretades. Meeskond pälvis visa töö eest tunnustuse päikeseautode tootjalt Lightyear, millega kaasnes eksklusiivne küllakutse nende tehasesse.

Solaride auhind

Solaride’i inseneeriameeskonna juht Mart Erik Kermese sõnul on uskumatu, et auto suutis sellise katsumuse üle elada. “Marokosse minnes oli masin läbinud vaid loetud testkilomeetrid ning võib öelda, et esimene tõsine testsõit toimuski Marokos. See, mida tiim suutis ööl enne võistlust autoga teha, on imetlusväärne ning see ei jäänud märkamata ka võistluskorraldajatel,” sõnas Kermes.

Solaride tegevjuhi Kristel Leifi sõnul läheb meeskond peatselt algavale uuele hooajale vastu tugevamalt kui kunagi varem. “Saime Marokost palju uusi teadmisi ja kogemusi, mis loovad soodsa pinnase järgmise taseme saavutamiseks. Alustame peatselt ka esimeste ettevalmistustega 2023. aasta maailmameistrivõistlusteks Austraalias,“ sõnas Leif.

9. novembril algab Solaride’i uus hooaeg, mille käigus valmib järgmine päikeseauto, millega minnakse maailmakuulsale päikeseautode võistlusele Bridgestone World Solar Challenge poodiumikohta püüdma. Esimest mudelit kasutatakse arendustöö testplatvormina.

Solaride finiš

Fotod: Solaride/Berta Kisand/Tiit Liivik

KOMMENTEERI SIIN