Kolmapäev, 28. veebruar 2024
Maailma juhtivaid rehvitootjaid Goodyear on järjest enam investeerinud nutitehnoloogia ja andmetöötluse rakendamisesse rehvitööstuses.

Nüüd on Goodyear turule tulnud esimese nutirehvilahendusega SightLine, mis disainitud eeskätt kullervedude ja sõidujagamisplatvormide vajadusi silmas pidades.

Goodyear SightLine rehvilahendus toetab sujuvat, turvalist ja töökindlat liikuvust kõigile viimase-miili transporti pakkuvatele sõidukitele. Antud segment on teinud hüppelise kasvu, eriti just erinevate kullerteenuste ja sõidujagamisplatvormide kiire leviku tõttu.

Esialgu Põhja-Ameerika ja Euroopa turul pakutav Goodyear SightLine kasutab sensoreid ja pilvandmetöötlusel põhinevaid algoritme selleks, et pakkuda reaalajas andmeid sõidukeid haldavatele operaatoritele. Tehnoloogia lahendab nii sõidukijuhtide kui ka autoparkide operaatorite jaoks mitmeid väljakutseid – näiteks suudab see ennetada rehvi purunemist, jälgida reaalajas rehvirõhku ning kulumist pakkudes seeläbi turvalisemat, sujuvamat ja kulutõhusamat transporti.

Goodyear SightLine

„Tehnoloogiat võib mõnes mõttes võrrelda nutikelladega, mis pidevalt jälgivad inimese olulisemaid tervisenäitajaid nagu pulss ja hapnikutase veres. SightLine jälgib pidevalt rehvi töökindluse ja ohutuse seisukohast olulisi indikaatoreid ja aitab seeläbi ennetada tõrkeid ja õnnetusi,“ ütles Goodyeari tehnoloogiajuht ja asepresident Chris Helsel.

„SightLine võimaldab meil paremini mõista rehvide seisukorda ning anda ennetavaid soovitusi nende hooldamiseks või vahetamiseks,“ lisas Helsel.

SightLine tehnoloogia on pilootprogrammi raames läbinud miljardeid kilomeetreid, mille põhjal on süsteemi testitud ja edasi arendatud.

Uue tehnoloogia turuletulek loob pinnase tulevikuks, kus iga rehv toimib omaette andmeallikana. Rehvitootja on võtnud eesmärgiks varustada kogu oma rehvivalik sarnase nutitehnoloogiaga hiljemalt 2027. aastaks.

Tulevikus ei hakka Goodyeari nutirehv andma tagasisidet ainult rehvi, vaid ka tee seisukorra kohta – nii panustab uudne rehvitehnoloogia ka autonoomsete sõidukite arengusse.

Näiteks on esialgsed katsetused tõestanud, et SightLine tehnoloogia integreerimisel autonoomse sõiduki juhtimissüsteemi võib sõiduki pidurdusteekond lüheneda pea kolmandiku võrra.

Lisateavet süsteemi kohta saab siit.

Fotod: Goodeyar

KOMMENTEERI SIIN