Kolmapäev, 17. aprill 2024
Hyundai avalikustas uue LED-tule, mis suudab samaaegselt täita nii piduri- kui tagatule aset. Seni on need olnud eraldi.

Põhjuseks on turvanõuded, mis näevad ette, et pidurituli peab tagatulest märgatavalt eredamalt põlema. Hyundai loodud painutatav, 5,5 mm paksusega LED aga suudab valgustugevust piisava kiirusega vastavalt vajadusele muuta.

Uus tuli, mille nimeks on HLED, eritab valgust viiest kohast ning on eriti nähtav just taga ja külgedel liiklejatele. Painutatavus aga lisab mitmekülgsust, võimaldades luua erinevaid tuledisaine.

Müügiargumendiks on ka kergus, sest puuduvad rasked korpused-pirnid-peegeldid ja muu, mis keerukust ja massi lisab. HLED on nüüdseks läbinud nii Euroopa kui USA testid ning kasutamiskõlbulikeks tunnistatud. Tootest on huvitatud mitmed autotootjad, kes on juba ka esimesed tellimused teele pannud.

Uue tule loojaks on täpsemalt Hyundai Mobis, Korea autotootjale kuuluv ettevõte, mis keskendub peamiselt sensoritele-anduritele ja tarkvarale.

Foto: Hyundai Mobis

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN