Esmaspäev, 20. mai 2024
Sel nädalal alustati Kia Hwasungi tehases Kia Sorento pistikuhübriidi tootmist – selle elektriline sõiduulatus on 57-70 kilomeetrit ja Euroopas müügile jõuab sõiduk 2021. aasta alguses.

Kia Sorento ruumikas linnamaastur on siinmail populaarne tänu mugavusele ja sõiduvõimekusele. Ajaga kaasas käies on tootja otsustanud lisada mudelivalikusse pistikuhübriidi, mille tootmist Koreas Hwasungi tehases sel nädalal alustati. Euroopas jõuab Sorento Plug-in Hybrid müügile jaanuaris 2021.

Sorento pistikuhübriidi täiselektriline ekvivalentne sõiduulatus tavatingimustes on kuni 57 kilomeetrit ja üksnes linnasõitudel isegi kuni 70 kilomeetrit. Tavakasutusel on CO2 heide 38g/km kohta.

Ostjad saavad ligipääsu uuele KiaCharge teenusele, mis pakub rohkem kui 160 000 laadimispunkti üle Euroopa – see teeb pistikuhübriidi soovi korral peamiselt elektrilisena kasutamise võimalikuks.

Kiita tuleb Korea autohiiu inseneritööd, pistikuhübriidide elektriajamid on paigutatud nii, et sõitjateruumist tükki ära ei võeta – Sorento pistikuhübriidi mahub rõõmsasti kuni 7 reisijat.

Ka garantiiga ei koonerdata: see on Sorento Plug-in Hybridil 7 aastat või 150 000 km ja selle alla käivad ka aku ja elektriajam.

Uue pistikuhübriidi tehnilisi üksikasju

Täissuuruses seitsmekohaline linnamaastur pakub 13,8 kWh akupaki ühe laadimisega kuni 57 km täiselektrilist ekvivalentset sõiduulatust (EAER, WLTP*).

Linnas suudab Sorento enne “tavalise” turbolaadimisega bensiinimootori sekkumist läbida ühe laadimisega 70 kilomeetrit (linnasõidu EAER). Kui tahta ja osata, on Sorento kasutatav linnas elektriautona.

Pistikuhübriidajam võimaldab Kia Sorento tootmisloos seni madalamat CO2-emissiooninäitajat. Heitekogusega kõigest 38 g/km (WLTP, kaalutud keskmine**) on uus Sorento omas klassis üks keskkonnasäästlikumaid.

KiaCharge teenus annab ühe kaardi ja nutirakenduse abil ligipääsu 160 000 laadimispunktile üle Euroopa ning pakub e-autode ja PHEV-ide omanikele mõistlikke laadimistasusid. Arveldamine käib korra kuus arve alusel.

Muretult võimas minek

Sorento Plug-in Hybridil on võimekas 1,6-liitrine T-GDi (turbolaadimisega bensiini otsesissepritsega) mootor, mis toodab 180 hj ja 265 Nm.

67 kW ja 304 Nm tootva elektriajamiga koos pakub Sorento Plug-in Hybrid kombineeritult 265 hj ja 350 Nm, olles sellega seni võimsaim Euroopas müüdud Sorento.

Mootori ja elektriajamiga koos töötab suure mahutavusega 13,8 kWh liitiumpolümeeraku, mis Sorento Plug-in Hybridi märkimisväärse täiselektrilise sõiduulatuse eest hoolitseb.

Pikematel sõitudel ühendab auto elektriajami ja sisepõlemismootori panuse. Veojõud suunatakse esiratastesse või vajadusel kõiki nelja rattasse läbi kiiresti käike vahetava kuuekäigulise automaatkäigukasti.

Loogiline kokpit ja kellad-viled

Juhid saavad ajami olekul silma peal hoida 12,3-tollisel täisdigitaalsel näidikutepaneelil See võimaldab juhtidel kontrollida aku laetuse taset ja jälgida elektri- ja bensiinimootori jõu liikumist läbi ajami.

Juhid saavad Kia uuenduslikul UVO „ühendatud auto“ platvormil põhineva info- meelelahutussüsteemi 10,25″ puuteekraanil ka lähedalasuvaid laadimispunkte otsida.

Kia Sorento Plug-in Hybridi ajam on nutikalt paigutatud, et jätta maksimaalselt ruumi pagasile ja kuni seitsmele reisijale.

Sorento turbomootori kompaktsus tegi võimalikuks elektriajami paigutamise mootori ja käigukasti vahele, akud paiknevad juhi ja kaasreisija istmete all. Nelikveolise Sorento puhul on sadulakujuline akupakk kardaani kohal.

Sorento PHEV-i 67-liitrine kütusepaak asub teise istmerea juures põranda all, 3,3 kilovatine laadija on peidetud pagasiruumi põhja alla.

Selline paigutus jätab ka kolmandas istmereas istujaile piisavalt jalaruumi ning pagasiruum on avar nagu sellise sõiduki puhul eeldaks.

Esimesed autod jõuavad Euroopasse 2021. aasta algul. Esialgu hinnainfot veel ei ole, kuid seda võib ennustada kui võrrelda näiteks Kia XCeedi tavamudeli ja pistikuhübriidi hindu.

Kaanepilt: KIA

KOMMENTEERI SIIN