Reede, 19. aprill 2024
Subaru eesmärk on valmistada maailma kõige turvalisemaid autosid. Euro NCAP-i poolt oma segmendi kõige turvalisemateks sõidukiteks tunnistatud Subaru XV ja Foresteri järel võtab koha sisse ka Outback, mis valiti aasta turvalisimaks autoks.

Traditsiooniliselt koostab Euro NCAP iga aasta järel kokkuvõtte eelneva 12 kuu jooksul tehtud turvatestidest. Ohutuskatsete koondhindega 88,8% edestas Subaru Outback (loe meie arvustust siin) mullu kõiki oma konkurente ning nimetati Euro NCAP poolt kõige turvalisemaks 2021. aastal testitud autoks kõikide autoklasside lõikes.

Eraldi toodi esile Subaru Outbackile antud aegade kõrgeimat punktisummat nii ohutusabisüsteemide kui ka vähekaitstud liiklejate osas. Lisaks tunnustati Outbacki suurte pereautode klassis parimate tulemuste eest laste ohutuse osas.

Mitmes kategoorias aitas Outbacki silmapaistvatele tulemustele oluliselt kaasa Subaru ainulaadne EyeSighti süsteem. See stereokaamerate abil kokkupõrkeid vältida aitav juhiabisüsteem kuulub täna kõikide Subaru mudelite põhivarustusse – nagu ka ikooniliseks saanud püsiv sümmeetriline nelikvedu.

Hinnatud nelikveoliste autode tootja lähituleviku eesmärk on, et Subarus või Subaru tõttu ei saaks keegi surma ega raskelt vigastada. See eesmärk laieneb peale autos viibijate ka jalakäijatele, jalgratturitele ja teistele vähekaitstud liiklejatele.

„Subaru on seadnud sihiks valmistada maailma turvalisimaid autosid. Subaru mudelite järjekordsed kõrgeimad ohutushinnangud näitavad, et eesmärgi saavutamisel ollakse kindlalt õigel teel,“ ütles Ringo Rahumeel Subaru Nordicust.

Foto: Subaru

KOMMENTEERI SIIN