Laupäev, 13. juuli 2024
Eesti suurim elektriautode laadimisvõrgustik Enefit Volt sai sel nädalal olulist täiendust nii kodumaal kui piiri taga. Ettevõte pani Klaipedas püsti kaks 320kw kiirlaadijat.

Eestis hakkasid tööle mitu uut ülikiirlaadijat: Tallinnas, Kristiine Circle K-s kaks 184kW laadijat ning Muhumaal Liiva külas 160kW laadija.

Lisandunud on laadimisvõimalused Viljandis Rael autokeskuse juures ning Ülemiste keskuses, kus laadijatega täiendati nii sise- kui väliparklat. Ülemiste keskuses on nüüd võimalik laadida korraga 20 elektriautot.

Lätis, Riia rohelisimas Verde bürookompleksis avas Enefit koostöös kompleksi arendajaga 11 uut Enefit Volti elektriauto laadimispunkti, mis võimaldavad korraga laadida kuni 16 autot.

Projekt aitab aastas säästa enam kui 30 tonni CO2 heitmeid ning laadimispunktid on avalikus laadimisvõrgus kättesaadavad kõigile Verde kompleksi külastajatele ja töötajatele.

Leedus, Klaipėda sadamapiirkonnas avas Enefit oma võrgustiku kaks võimsaimat, 320 kW koguvõimsusega laadimisjaama, milles saab samal ajal laadida ülikiirelt neli elektriautot.

320 kW laadimisvõimsuse ja mahutavusega laadimisjaam läheb tööle ka Vilniuses, kaubanduskeskuse Outlet Park`i alal. Leedus paigaldatud ülikiirlaadijad suudavad laadida autole juurde 100 km sõiduulatust vähem kui 5 minutiga. Kiirlaadimisega üle pingutada siiski ei tasu, pikas perspektiivis laostab see auto akut.

Enefit Volti laadijates kasutatakse üksnes rohelist ehk taastuvallikatest toodetud energiat. Uute postide püsti panemisega kaasneb ka sooduskampaania: uutes laadijates on laadimine kuni 7. juulini 50% odavam ja nende vahel, kes autosse elektrit ammutavad, loositakse kord nädalas välja 50€ laadimiskrediiti.

Vaata rohkem siit

Foto: EV pressimaterjal

KOMMENTEERI SIIN