Neljapäev, 30. mai 2024
Škoda müügijuht Martin Hahn sõnas, et kui Euro 7 nõuded praegusel kujul vastu võetakse, on ohus nii Fabia, Kamiq ja Scala kui ka vähemalt 3000 töökohta.

Pühapäeval eetris olnud teledebatis ütles Hahn: “Kui Euro 7 nõuded ei muutu, peab Škoda sulgema vähemalt ühe tehase ja võtma tootmisest maha väiksemad mudelid Fabia, Scala ja Kamiqi. See tähendab, et koondataks vähemalt 3000 töötajat.”

Kõnealuseid mudeleid ehitatakse Tšehhis, Mlada Boleslavi tehases. Hetkel arutluse all olevad Euro 7 heitmenõuded keskenduvad autode kahjulike heitmete, sealhulgas lämmastikoksiidide vähendamisele.

EL on seisukohal, et potentsiaalne kulu on väärt kasu tervisele ja õhukvaliteedile, kuid autotootjad on juba hoiatanud, et uute mudelite nõuetele vastavaks saamine toob kaasa ebamõistliku arenduskulu, mille lõpuks tarbijad kinni maksma peavad.

Koos Škoda edasimüüjatega on ainuüksi Tšehhis ohus umbes 10 000 töökohta. Kõnealused kolm mudelit moodustasid 2022. aastal Škoda müügist peaaegu kolmandiku.

Eelmisel esmaspäeval kohtusid Itaalia, Poola, Portugali, Rumeenia, Saksamaa, Slovakkia, Tšehhi ja Ungari transpordiministrid, et arutada võimalikke Euro 7 muudatusettepanekuid. Nende hinnangul on nõuded ebarealistlikud. Praeguse plaani kohaselt peaks Euro 7 jõustuma juba 2025. aastast.

Foto: Veli V. Rajasaar

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN