Laupäev, 15. juuni 2024
FCA (Fiat Chrysler Automobiles) ja PSA (Peugeot Societe Anonyme) panevad Euroopa Liidu lõpliku heakskiitmise järel leivad ühte kappi, moodustades maailma suuruselt neljanda autotootja, kelle nimeks saab Stellantis.

Plaan pole kuidagi seotud koroonapandeemiaga ning läbirääkimised käisid hiljemalt juba eelmisel aastal. Nüüd teavad ühinemisele lähedal seisvad inimesed öelda, et EL heakskiit on kindel ning kinnitatakse lähiajal.

Et vähendada konkurentide muresid seoses näiteks tarbesõidukite monopoli tekkega, lubab PSA kasvatada Toyota tootmismahte nende ühises (Peugeot Expert, Citroen Jumpy, Toyota ProAce) Hordaini tehases. Lisaks lubatakse kindlatel PSA ja FCA edasimüüjatel teenindada ka konkurentide sõidukeid.

Ühinemise tulemusena plaanitakse igal aastal hakata säästma 5 miljardit eurot, lisaks jagatakse Dodge ja RAM-i USA müügikasu, et finantseerida kulukat elektriautode arendust ning siseneda jõuliselt Hiina turule.

Ühinemine plaanitakse lõpule viia juba 2021. aasta esimese kvartali jooksul. Stellantisele kuuluksid muuhulgas säärased brändid nagu Fiat, Jeep, Dodge, RAM, Maserati, Peugeot, Citroen, DS ning Opel.

Foto: AFP/Scanpix

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN