Aprilli lõpus kirjutasime, et Ford patenteeris “tankipööramise” oma F-150 Lightning elektripikapile. Nüüd on avalikustatud ka patent veel ühele võimalusele, mida võib kirjeldada kui kaugjuhitavat mootori pöördesse ajamist.

Kui kaugkäivitamine näiteks auto soojendamiseks on juba kaua võimalik olnud, siis 5. mail USA patendiameti poolt avalikustatud Fordi patendi kohaselt pakuks tootja võimalust näiteks telefoni kaudu oma auto mootorit ka tühikäigupööretest kõrgemale tuuritada.

Ford kaugtuuritamine

Fordi põhjendus on lihtne – suur osa sportautode võlust on nende mootorinoot. Võimalus näiteks oma Mustangi mootorit ka kaugelt häält tegema panna pakuks auto omanikule veelgi rõõmu. Naabritest, loomulikult, pole juttugi. Teisisõnu on tegu värskendatud kuuenda põlve Mustangi heanaaberliku vaikse väljalaskerežiimi vastandiga.

Võimalik oleks mootoripöörete kindla väärtuseni viimine ja etteantud aja hoidmine, väljalaskeklappide avamine, intervalliga tuuritamine… Veelgi enam, võimalust plaanitakse pakkuda ka elektriautodele! Kuna elektriautode “müradefitsiit” teeb nad entusiastidele vähem ahvatlevaks, saaks läbi elektriauto kõlarite distantsilt käivitada erinevaid soovitud mootorihääli.

Fordi lähenemine patentidele on pigem jõuline – käsi püsti ja karju “essa!” See süsteem, nagu ka F-150 Lightningu tankipööre, ei pruugi kunagi seeriaautodele jõuda.

Kuigi kindlasti võiks “kaugtuuritamisel” olla oma võlu näiteks autot liiga agaralt uurivate inimeste eemale peletamisel, on muu kasutus pigem küsitava väärtusega… Kellele sellega esineda ja miks? Tasub meelde tuletada, et sulgede tagumikku toppimine ja jõuliselt kaagutamine ei tee sind veel kanaks.

Fotod: Ford

Jaga

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.