Teisipäev, 21. mai 2024
Sedaanid on Euroopas populaarsust kaotamas ja pole mingi ime, et kunagi staaristaatuses olnud Ford Mondeo müük lõpetatakse. Tõsi, Hiinas seda veel saab.

Ka Mondeo suurim rivaal, VW Passat on ohus – uus mudel on küll töös, kuid tuleb tõenäoliselt müüki vaid universaalina. Samas jäävad sedaanide turule alles siiski Škoda Superb, Peugeot 508 ja Opel Insignia.

Otsus Mondeo müüki Hiinas jätkata on aga täiesti loogiline – sedaanid on seal ülipopulaarsed, sel ajal kui Euroopa ja USA sõidavad linnamaasturite ja krossoverite laineharjal.

Ja kuigi suured mahtuniversaalid on vaat et vähem populaarsed kui sedaanid, jäävad nii Galaxy kui S-Max siiski tootmisse. Valencia tehast, kus neid kokku pannakse, valmistatakse ette ka uue 2,5-liitrise Durateci hübriidajami tootmiseks.

On ju ka Fordi plaan minna elektrile üle ning 2030. aastaks kavatsetakse Euroopas müüa ainult hübriid- ja elektrisõidukeid.

Foto: Ford

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN