Teisipäev, 18. juuni 2024
Saksa aasta auto 2022 võistluse finaalvoorus edestas Ioniq 5 konkurente nagu Audi E-Tron GT ja Porsche 911 GT3.

Otsuse langetas 20 rahvusvahelisest autoajakirjanikust koosnev žürii, kes võtsid hindamisel ja teste tehes arvesse nii omadusi, olulisust turul kui ka tulevikuperspektiivi.

Jens Meiners, SAA konkursi asutaja ja kohtunik sõnas: “Ioniq 5 ei ole ainult väga hea elektriauto, vaid meie arvates kogu aasta parim mudel. Ioniq 5 ainulaadne kooslus disainist, efektiivsusest ja sõiduomadustest tõi talle kõigis kategooriates üle keskmise tulemused, viitamata ühelegi nõrgale küljele. Auto tehnoloogia on murranguline ning mudelil on väga suur globaalne potentsiaal.”

Hyundai Motor Europe’i president ja tegevjuht Michael Cole oli meelitatud: “Selle au osaks saamine nii konkurentsitihedas keskkonnas viitab, et oleme suutnud luua suurepärase auto, mis Euroopa turul silma paistab. See võit ilmestab seda, kui oluliseks on akuelektriautod muutunud. Ioniq 5 on Hyundai elektrifitseerimisstrateegia esimene alustala.”

Juba 8. detsembril selgub ka Eesti aasta auto ning Ioniq 5 on samuti finaalis. Kõigi finalistide ja nendega seotud mõtete kohta saab lugeda siit, Indrek Jakobsoni arvustus on leitav aga nendel sõnadel klikkides.

Foto: Automotiiw

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN