Pühapäev, 14. aprill 2024
Hyundai on ümberorganiseerimise käigus astunud suure sammu täiselektrilise tuleviku poole.

Kontserni 12 000 töötajaga uurimis- ja arenduskeskus Namyangis on Business Korea andmetel hiljuti läbinud suured ümberkorraldused, mille käigus pandi kinni ka sisepõlemismootoreid arendav keskus.

Kõik uute sisepõlemismootorite arendusega tegelenud insenerid on nüüd osa elektrisõidukite arendusmeeskonnast. Sisepõlemismootoritega seotud osakonnad on nüüd kõik moel või teisel elektriga seotud, sealhulgas vastasutatud akude arenduskeskus.

Uuendused keskenduvad uute elektrisõidukite arendusaja lühendamisele – näiteks on nüüd omavahel liidetud projektijuhtimismeeskond ja tootearendusmeeskond, kes töötavad nüüd ühtse üksusena sõiduki arendusest tootmiseni.

Hyundai kontsern koos Kia ja Genesise brändidega plaanib mitmeid uusi elektrilisi mudeleid, mis põhinevad nende ühisel E-GMP platvormil. Palju edu pälvinud Ioniq 5 ja EV6 saavad kindlasti lisa – uuel aastal peaks saabuma Ioniq 6, 2024. aastal Ioniq 7. Lisaks arendab kontsern ka vesinikutehnoloogiat.

Eelmisel nädalal teatati ka kurb uudis – oma kohalt kontserni uurimis- ja arenduskeskuse presidendina lahkub Albert Biermann, kes on muuhulgas igakülgselt “süüdi” N-divisjoni toodangus ning suurepärases juhitavuses ja sõiduelamuses. Siiski jätkab ta kontserni tehnilise nõunikuna ning aitab elektrilisi sportautosid vormida.

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN