Esmaspäev, 27. mai 2024
Autoteemaline taskuhääling “Istmesoojendus” arutab ka sel nädalal autoteemadel, rohkelt uudiseid jagub nii Eestist kui välismaalt. Seekord arutame muuhulgas, kes uutest autotootjatest võiks kasvada maailma suurimaks.

Saadet alustame automõttega – leedukad teevad ümber oma autode registreerimismärgid, ja see on väga hea. Värvi, isikupära ja rahvuslikku identiteeti numbrile juurde – Eesti võiks õppust võtta!

Vaatame ka möödunud aasta Euroopa automüüki ja paari üllatavamat fakti. Mis oli müüduim auto, kuidas paistis olukord elektriautode turul?

Ameerika Ühendriikides viidi läbi suur kaubamärgiuuring, kus 121 000 osaleja vastustest joonistus välja 2220 brändi sisaldav pingerida. Arvesse sai võtta tooteid, teenuseid ja kliendikogemust. Top300 sisse jõudis suhteliselt vähe autofirmasid, kuid mõned neist said väga hea tulemuse. Arutame, kes.

Räägime ka USA luksuselektriautode tootjast Lucidist – eelmisel aastal jäid tootmiseesmärgid saavutamata, aktsia kukkus 13%… ja Saudi Araabia investeerimisfirma kasvatas oma osaluse lausa 62%-ni.

Üle pika aja võtame teemaks ka Mitsubishi, kellelt on lausa kolm kodu- ja välismaist uudist, sealhulgas ka nädala kadunuke.

Saate põhiteema on Toyota ja Volkswageni kord-Vestmann-all-ja-Piibeleht peal heitlus turu enimmüüva tootja tiitli nimel. Lisaks ennustame, kes uutest autotootjatest võiks hoopis oma lähenemisega esikoha nende mõlema eest ära napsata.

Nädala Eloni rubriigis räägime Tesla investorite päevast, mis toimub täna, saate ilmumise päeval. Mida sealt oodata võiks? Arutame ja loodame, lõplik tõde selgub päeva jooksul.

Nädala proovisõiduauto on Mercedes-Benz EQS. Stuudios on autoajakirjanikud Veli V. Rajasaar ja Indrek Jakobson. Saadet saab kuulata allolevas pleieris või siin lingil klikkides. Külasta ka saate Facebooki– ja Instagrami-lehte, kust saad jooksvat infot automaailma kohta ning näha proovisõiduautodega seonduvat. Head kuulamist!

Foto: Toyota

KOMMENTEERI SIIN