Teisipäev, 23. aprill 2024
Eelmisel aastal jõudsid Mercedes-Benz ja USA föderaalvalitsus 1,5 miljardi dollari suurusele kokkuleppele seoses BlueTEC diiselmootorite heitmetega. Nüüd on õhus uued süüdistused.

USA Keskkonnakaitse Agentuur, USA Justiitsministeerium ja California õhuressursside nõukogu CARB süüdistasid Mercedest heitmete mõõtmistulemuste manipuleerimises peidetud tarkvaralahenduste abil. Osana kokkuleppest nõustus Mercedes-Benz ka 250 000 autot tagasi kutsuma.

Nüüd avalikustas Saksamaa keskkonna- ja tarbijakaitsele keskenduv MTÜ Deutsche Umwelthilfe raporti, mille kohaselt on 2016. aasta E-klassi tarkvaras peidus kaheksa seni teadmata “petuseadet”, mille eesmärk on tuvastada testtsükli algus ning eri viisidel heitmeid vähendada.

Raporti kohaselt paiskas 2016 E-klass testide käigus õhku lubatust viis korda enam NOx-ühendeid. Väidetavalt on kuus petutarkvara kaheksast seotud auto SCR-süsteemi ehk valikulise katalüütilise redutseerimise süsteemiga. BlueTECi nime all turundatav süsteem peaks lämmastikoksiidi eraldumist vähendama.

Raportit koostada aidanud autotarkvara spetsialisti Felix Domke sõnul vähendab üks lahendus drastiliselt lämmastikoksiidi neutraliseerimiseks kasutatava AdBlue lisamist.

Arvestades, et ka eelmise kokkuleppe järel eitas Mercedes-Benz süüdistusi ning firma hoiak oma autode seaduslikkuse osas pole muutunud, on tõenäoliselt oodata mitmeid kohtulahinguid ning kõnealuste autode veelgi põhjalikumat uurimist ka teiste organite poolt.

Foto: Black Smoke Ltd.

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN