Esmaspäev, 17. juuni 2024
Carlos Ghosn, endine Nissan-Renault juhtkonna esimees vahistati kaks aastat tagasi Tōkyōs, kahtlustatuna erinevates finantskuritegudes. Ghosn eitab senini kõiki süüdistusi.

Eelmise aasta detsembris põgenes ta Jaapanist Beiruti Liibanonis. Suurde kasti peitunult smugeldati ta eralennukile, mis Istanbuli kaudu Beiruti lendas. Põgenemisega seoses on vahistatud seitse inimest.

Liibanoni ametniku ja Ghosni lähedase inimese andmetel toimub 18. jaanuaril ülekuulamine, kus osalevad nii Prantsusmaa uurijad kui Liibanoni riigiprokurör. Ülekuulamine ei ole Jaapani prokuratuuri ning sealsete süüdistustega seotud.

Kuna tegu pole ametlikult avalikustatud infoga, ei ole osalejate nimesid avaldatud ning kommentaaride andmisest on keeldunud nii Prantsuse justiitsministeerium kui Pariisi prokuröride kõneisik.

Novembris teatas Ghosn, et 2021 alguses ootab teda küsitlemine seoses Prantsusmaal algatatud uurimisega, mille sisuks on võimalik maksudest kõrvale hiilimine viimase kolme tööaasta jooksul juhtkonna esimehena. Lisaks uuritakse ka võimalikku firma raha kulutamist isiklikuks otstarbeks ning makseid erinevatele nõunikele.

Selle uurimisega seoses pole Ghosnile süüdistusi veel esitatud. Endine esimees on lubanud uurimise osas koostööd teha. Meeskond viibib Berutis kuni 22. jaanuarini.

Foto: Nissan

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN