Neljapäev, 18. juuli 2024
Tesla oli sunnitud oma Saksamaa gigatehase projektil osa ehitustöid peatama, kuna ei maksnud kohalikele ametivõimudele kokkulepitud tähtajaks 100 miljoni euro suurust tagatist.

Brandenburgi keskkonnaministeerium käskis lõpetada puude raiumise ja värvitöökodade ehituse, kuniks vastav makse laekub, ütles ministeeriumi esindaja reedel.

Tesla peab kohalikele ametivõimudele maksma 100 miljoni eurose tagatise juhuks, kui tehase ehitamisel ilmneb ületamatuid takistusi ning see tuleb lammutada.

Kuna Tesla ei teostanud makset kokkulepitud tähtajaks 17.12.2020, on neil nüüd aega kuni 4. jaanuarini 2021. Kui sellest tähtajast kinni ei peeta, riskib Tesla kõigist esialgsetest ehituslubadest ilma jäämisega.

Igasugune suurem viivitus paneks põntsu Tesla ambitsioonikale plaanile oma esimene Euroopa tehas juba järgmise aasta keskpaigaks valmis ja tööle saada.

Tehase võimekus saab olema suurusjärgus 500 000 autot aastas. Kõige suurema löögi alla satuvad just Saksa konkurendid – VW plaanib Teslaga sammu pidamiseks oma Wolfsburgi kompleksi laialdaselt uuendada.

Lisaks sellele tagasilöögile otsustas reedel ka Berliini-Brandenburgi kõrgem halduskohus, et Tesla peab puude raiumisega piiri pidama. Kohalikud keskkonnahoidjad juhtisid tähelepanu sellele, et Tesla ei pööra looduse säästmisele piisavalt tähelepanu ning raietegevuse käigus tapetaks talveunes liivasisalikke.

Kohus otsustas, et rohkem töid ei piirata, kuna keskkonnahoidjad ei pakkunud piisavalt tõendeid, et kohalik loomastik oleks muude tööde tõttu ohustatud.

Tesla gigatehas Berliin
Selline peaks tehas välja nägema poole aasta pärast.

Fotod: Tesla

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN