Kolmapäev, 17. aprill 2024
Peugeot 308 pälvis tootedisaini kõrgeima tiitli ehk Red Dot 2022 disainiauhinna autode ja mootorrataste kategoorias. Esimese mudelina Peugeot’ uut vappi kandev 308 pälvis 50-liikmelise žürii heakskiidu tänu oma silmapaistvale ja kvaliteetsele disainile ja uuenduslikule i-Cockpit juhikohale.

Kuigi Red Dot paneb oma kodulehele võitjate nimekirja üles alles 31. märtsil, lubati auhinna pälvinud brändidel oma võidust avalikult teada anda juba varem.

“Oleme uhked, et võitsime uue 308-ga ihaldatud Red Dot disainiauhinna. 308 kannab Peugeot’ uut vappi, mis sümboliseerib selle mudeli loomisel üles näidatud hoolt ja kirge: disaini iseloomustavateks märksõnadeks on kahtlemata ainulaadne võlu, detailsus, tehnoloogiline tipptase, täpsus ja innovatsioon. Tootedisaini valdkonna kõige prestiižsem auhind näitab, et oleme teinud uue auto disainimisel õiged valikud,” ütles Peugeot’ tegevjuht Linda Jackson.

Stiilinäide ja teerajaja

Igal aastal valivad disainieksperdid välja parima disaini ehk Design Excellence tiitlid 51 erinevas kategoorias. Red Dot sümbol aitab klientidel üles leida tooted, mille kvaliteedis, nutikas disainis ja silmapaistvas ergonoomikas saab kindel olla.

Red Doti žürii võlus ära uue 308 disain, mille arhitektuuriline lähenemine aitab edasi anda mudeli dünaamilisust ja mitmekülgsust. 308 kannab Peugeot’ uut logo, mis on kinnitatud stiilsele esivõrele ja aitab peita nii radarit kui ka andureid, samas kui maatriks-LED tehnoloogiaga (GT ja GT Pack varustustasemel) püstised esituled tagavad igapäevasõitudel ohutuse ning efektiivsuse. Peugeot’ DNA-st pole puutumata jäänud ka 308 tagumine valgussignatuur, kus kolme küünist meenutavad LED-tuled peegeldavad selgelt brändi olemust.

Peugeot 308

Reisijateruumis tagab mugavuse ja ohutuse Peugeot i-Cockpit® 3D juhikoht, mille lahutamatuteks osadeks on nii rooli kohale paigaldatud näidikutepaneel, nutitelefoniga võrdväärset kasutuskogemust pakkuv keskne puuteekraan kui ka konfigureeritavad i-Toggle juhtnupud keskekraani all. Sõitjateruumis torkavad silma oma ergonoomilisuse eest AGR sertifikaadi saanud istmed, LED-valgustus ning sõltuvalt varustustasemest alumiinimumi või Alcantaraga viimistletud uksepaneelid.

Peugeot 308 sõitjateruum 2022

Püsides truu Peugeot’ Power of Choice filosoofiale, saab uut 308 tellides valida laia hulga erinevate ajamite seast. Valikute hulka kuuluvad erinevad sisepõlemismootorid ja kaks hübriidajamit.

Red Dot auhinnad

Tänavune võit on juba seitsmes kord, mil Peugeot ihaldatud Red Dot disainiauhinna võitnud on. Varasemalt on tiitli pälvinud Peugeot 208 ning 2008 (2020. aastal), 3008 (2017), Traveller (2016), eelmise põlvkonna 308 SW (2014) ning RCZ kupee (2010). Koos Red Dot tiitliga on Peugeot 308 pälvinud möödunud aasta algusest juba 11 rahvusvahelist auhinda.

Alates 1955. aastast jagatavad Red Dot tiitlid on kõige tuntumad rahvusvahelised kvaliteedimärgised. 50 erineva taustaga liikmest koosnev žürii jagab auhindu välja korra aastas kolmes erinevas valdkonnas – tootedisain, brändi- ja kommunikatsioonidisain ning kontseptdisain.

Foto: Peugeot

KOMMENTEERI SIIN