Teisipäev, 23. aprill 2024
Märtsi lõpus teatas Renault, et lõpetab Venemaal tootmise ja taandub turult. Aprilli lõpus käisid veel läbirääkimised, mille tulemusena otsustati sümboolse summa eest oma Venemaa varadest loobuda.

Nüüd on teada, mis riigistatud Togliatti tehasest saab – seal taaselustatakse Moskvitšite tootmine, mis Renault’ esindajate sõnul on tehase tuhandeid töötajaid arvestades väga vastutustundlik liigutus.

Tegu on esimese suurema lääne varade riigistamisega pärast seda, kui Venemaa ähvardas turult lahkuvate välismaa äride varade natsionaliseerimisega.

Moskva linnapea Sergei Sobjanin teatas, et tehas kuulub nüüdsest Moskva linnale ning “ajaloolise Moskvitši brändi” taaselustamise käigus säilitatakse enamus tehase töötajaid ja tarnijaid.

Moskvitš tootis oma esimesed sõidukid 1929. aastal, viimane auto toodeti 2001. 2002 läks Moskvitš pankrotti, 2006 lõpetati tegevus ja firma läks likvideerimisele.

Renault’ grupi tegevjuht Luca De Meo sõnas: “Me oleme vastu võtnud raske, ent vajaliku otsuse, mis on oluline ka meie 45 000 töötajale Venemaal.” De Meo sõnul on võimalik Renault’ tagasipöördumine Venemaa turule, kui asjaolud muutuvad.

Renault’ 68% osalus Venemaa suurimas autotootjas Avtovaz läks riigi suurimale autotööstuse arengu instituudile NAMI. Renault’l on võimalus oma osalus järgneva kuue aasta jooksul tagasi osta, kuid pole teada, kas võimalus laieneb ka riigistatud Togliatti tehasele.

Foto: Venemaa iseseisev uudisteportaal The Moscow Times

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN