Neljapäev, 25. juuli 2024
Volvo kolmekordistab Genti tehase tootmisvõimsust, et vastata kasvavale nõudlusele laetavate Recharge mudelite järele.

Samuti esitleb Volvo oma 2020. aasta müügitulemusi, mis mainitud kasvavat nõudlust ilmekalt näitasid. Võrreldes 2019. aastaga oli Recharge autode osakaal müüdud autode seas üle kahe korra kasvanud.

2022. aastaks peaks Genti tehase elektriautode tootmisvõimsus olema võrreldes praegusega enam kui kolmekordne ning moodustama umbes 60 protsenti tehase koguvõimsusest.

Gent valmistub praegu teise täiselektrilise Volvo tootmiseks, mis põhineb CMA platvormil ning hakatakse tootma selle aasta jooksul. Tehases ehitatakse praegu autotootja esimest täiselektrilist mudelit XC40 Recharge’i ja ka XC40 pistikhübriidversiooni.

„Meie tulevik on elektriline ja inimestele ilmselgelt meeldib see, mida nad meie Recharge autodes näevad,“ ütles ülemaailmsete tööstusoperatsioonide ja kvaliteedi valdkonna juht Javier Varela. „Genti tehas on meie teekonnal mudelivaliku elektrifitseerimise ja elektriautode tootmisvõimekuse kasvu suunas tõeline teerajaja.“

Volvo on pühendunud tipptasemel elektriautode tootjaks saamisele ja esitleb lähiaastate jooksul mitmeid täiselektrilisi autosid. Volvo soovib, et 2025. aastaks moodustaksid elektriautod 50% müüdavatest autodest ning ülejäänud müük koosneks hübriididest.

Gent on esimene tehas, kus hakati ehitama täiselektrilisi autosid, kuid Volvo kavatseb elektriautode tootmist laiendada ka teistesse oma tehastesse üle maailma.

Eelmisel kuul teatas Volvo, et hakkab oma elektriajameid tootma Skövdes asuvas tehases ja kavatseb elektriajamite tootmisel täielikult oma jõududega hakkama saada hiljemalt kümnendi keskpaigaks. Volvo investeerib sellesse lähiaastatel 700 miljonit Rootsi krooni. Märkimisväärsed investeeringud tehakse ka uue põlvkonna autode elektrimootorite loomisse ja arendusse ning rõhuasetus on just nende tööde ise tegemisel.

Foto: Volvo

KOMMENTEERI SIIN