Reede, 14. juuni 2024
Ajal, mil mitmed autotootjad maadlevad kahaneva nõudluse ning klientide soovimatusega täiselektrilisse tulevikku astuda, tundub Volvo toimetavat mingis teises dimensioonis. Tänavu maikuus kasvatas Volvo eelmise aastaga võrreldes oma üleilmset müüki 13 protsenti, andes klientidele üle 68 034 sõiduautot.

Eriti hästi läks just elektrifitseeritud sõidukite osas – täiselektriliste autode ja pistikhübriidide müük kasvas eelmise aastaga võrreldes 37 protsenti ning moodustas peaaegu poole, täpsemini 48 protsenti kogumüügist. Mis olulisim – kõigist uutest Volvodest tervelt veerand olid täiselektrilised.

Kõige populaarsem mudel on jätkuvalt (põhjusega loomulikult!) XC60, mida läks kaubaks 20 ja pool tuhat tükki. XC40 on jätkuvalt teisel kohal 13 640 müüdud autoga ning värske tulija EX30 on end pisut üle 11 tuhande autoga juba kolmandaks rebinud. Saladust ei tehta ka sellest, et mudelirivi väikseim auto peaks varsti saama ka enimmüüduks – hiljemalt siis, kui neid ka Belgias valmistama hakatakse.

Volvo jaoks asub tähtsaim turg jätkuvalt Euroopas ja üle poole kõigist uutest Volvodest leiavad oma esimese kodu just seal ning siin läheb ka müük kõige paremini (+27 protsenti võrreldes mulluse maikuuga). Tervelt 66 protsenti (esmapilgul uskumatult suur number!) meie kontinendil müüdud Volvodest olid kas pistikhübriidid või täiselektrilised.

Teistel suurematel turgudel, Hiinas ja Ameerikas koges Volvo väikest tagasilööki vastavalt 1 ja 5 protsendi võrra. Kui Ühendriikides olid 2/5 müüdud autodest pistikhübriidid ja täiselektrilisi alla 3 protsendi, siis ka Hiinas moodustasid mõlemad ligi viis protsenti müügist. Nii muutub seal võistlemine kohalike kaubamärkidega „uue energia sõidukite“ osas järjest keerulisemaks, kuid seda kompenseerib klientide lojaalsus algsel koduturul Euroopas.

Foto: Indrek Jakobson

blank

Autoentusiast, kes võtab kirglikult kõike, mis liigub vähemalt neljal rattal. Hobiautoks on Volvo 960, mis aitab tunnetada auto kui tehnoloogilise ja kultuurilise nähtuse muutumist ajas.

KOMMENTEERI SIIN