Esmaspäev, 27. mai 2024
Nädalavahetusel Laitses toimunud Eesti drifti meistrivõistluste superfinaalides tegi Mihkel Norman Tults puhta töö, võites Eesti meistritiitli ja parima kvalifitseeruja tiitli. Sellega kindlustas Tults endale ka tänavuse Eesti meistri tiitli. Sten Ottep käis kaameraga kohal.

Septembri teisel nädalavahetusel toimusid Laitses Eesti drifti meistrivõistluste superfinaalid ja Baltimaade pro-klassi meistrivõistlused.

Superfinaalides tegi puhta töö Mihkel-Norman Tults, kellel see hooaeg on kulgenud üle kivide ja kändude. Ka Baltikumi pro-de viienda ja eelviimase etapi võit tuli Tultsile, teise koha sai leedulane Benediktas Čirba, pronks jäi eestlasele Oliver Randalule.

Suurepärase võistlusega kindlustas Tults nädalavahetusel toimunud võistlustel endale 2019. aasta Eesti meistri tiitli.

Emotsiooniderohke finaal maksis kindlalt teisel kohal olnud Kevin Pesurile poodiumikoha: ta sai ebasportliku käitumise pärast disklahvi ja tema tulemused tühistati, mistõttu kukkus ta üldarvestuses viiendaks.

Tultsi arvukate tehniliste probleemidega vürtsitatud hooaeg andis lõpuks oodatud tulemuse. “Tehnika toimis ja auto töötas laitmatult,” rääkis Tults. “Seekord piirdusime vaid rehvide vahetusega ja saime keskenduda 100% võistlusele.”

Värvika võistluspäeva vältel tegi väga häid sõite vanameister Kristjan Salmre, kes reedesele avariile vaatamata sõitis ennast kokkuvõttes neljandaks.

“Reedel jäid kõik treeningsõidud tegemata, kuna pooltelg purunes ja auto sõitis esimeses kurvis vastu seina,” rääkis Salmre.

Videomeister sai vett ja vilet

Sten Ottep, Fifty Visuali kaameravõlur tõdeb, et möödunud nädalavahetus oli kõike muud kui meelakkumine, et olla aus, siis see oli paras veelakkumine:

“Laitses oli selle aasta viimane driftiüritus. Olen juba mõnda aega kaameraga sabas käinud Holger Lunteril, siis jälgisin ka Laitses peamiselt teda. Esimest korda jäi mul aega ka niisama driftivõistlust vaadata ja rohkem näha, mis võistlustel üldse toimub. Tavaliselt kaameraga joostes ei ole seda aega üldse teha.”

Holger Lunter sai kvalifikatsioonidest küll edasi, aga võistluspäev ei olnud tema jaoks seekord võidukas. Nõnda jäigi Stenil aega ka teistele kaasa elada. Miks Sten Holgeriga kaasas käib, sellest juba ühes järgmises loos.

Ilm reede hommikul oli kõike muud kui lubav ja vihma kallas võistlusplatsil kui oavarrest. Laupäevaks vihm küll lõppes, aga selle asemel hakkas puhuma tugev tuul.

“Drooniga lennates oli natukene kahtlusi, et kas see nüüd varsti tuulest viidud pole, kuid Phantom sai kenasti hakkama, isegi paremini, kui ma lootsin ning tõi koju palju head materjali, mida te niipea ei näe. Ehk jõuan ma uueks aastaks nende montaažini, ei tea,” viskab Sten nalja kui küsida, millal videot saab.

Väikest aimu sellest, mis liikuvasse pilti jäädvustatud, saab Fifty Visuali Instagrami kontolt:

Baltikumi meistrivõistluste viimane etapp toimub 5. oktoobril Riias. Hetkel juhib Baltikumi edetabelit Mihkel Norman Tults 398 punktiga, teisel kohal on Benediktas Čirba 386 punktiga ja kolmandat kohta hoiab Ao Vaida 284,5 punktiga.

Fotod: Sten Ottep/Fifty Visual

KOMMENTEERI SIIN